Kertokaapa paljonko maksaa jalkapalloharrastus 98 syntyneille tytöille (tai suurinpiirtein saman ikäisille) ja mitä hinta sisältää?
Tyttöfudiksen hinta?
5
458
Vastaukset
- ...Topias
Hinta riippuu täysin seurasta ja harrastuksen tasosta. Erot ovat todella suuria.
Kyläseuran harrastejoukkueessa voi päästä parilla satasella. Isomman seuran kilparyhmässä maksaa helposti yli 1000€. Seuran edustaja tai joukkueen joukkueenjohtaja kyllä kertoo kun kysäiset.- no huhuh
Mitä siellä isossa seurassa sitten saa kymmen kertaisella hinnalla?... Osallistua muiden (edustusjoukkueiden) harrastuksen maksamiseen.
- ..Topias
no huhuh kirjoitti:
Mitä siellä isossa seurassa sitten saa kymmen kertaisella hinnalla?... Osallistua muiden (edustusjoukkueiden) harrastuksen maksamiseen.
En usko että joutuu edustusjoukkueen maksuja suoraan maksamaan. Välillisesti kyllä eli osa rahoista menee tietenkin seuran toimintaan eli isommissa seuroissa on palkattua väkeä. Isomman seuran kilparyhmässä on pääsääntöisesti ulkopuoliset koulutetut valmentajat jotka saavat jotain kulukorvauksia. Tosissaan harjoittelevat myös maksavat harjoittelupaikoista talvikautena isoja summia (tekonurmet, hallit), tekevät pitkiä pelimatkoja bussilla jne. Kaikki maksaa. Plussapuolella on asinatunteva valmennus, motivoituneet pelikaverit ja aito mahdollisuus edetä lajissa.
- meillä ainakin
Täällä Hyvinkäällä järjestetään ainakin kesäisin euroliiga, johon kaikki lajista kiinnostuneet ovat tervetulleita. Liiga aika käsittää toukokuun alusta elokuun loppuun ja hinta tuolta ajalta on 100e. Siihen sisältyy pelivaatteet, pallo ja valmennus viikoittain. Jos euroliigan jälkeen on halukas jatkamaan, niin sitten syyskuun alku-toukokuun alku on ymmärtääkseni noin 250e.
Kuten tuossa toisetkin sanoivat, niin riippuu seurasta ja millä tasolla pelailee. - fudiksepelaajasta
Halua on meilläkin osallistua tyttöfutikseen ja 98 syntyneelle. Onko Espoossa sellasta mahdollisuutta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 28111183
- 1337000
- 965682
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa385078- 524261
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta303909- 613524
On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323472Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru223005- 782934