Mistä johtuu, että jenkit ovat niin lihavia? Voi sitä ihran ja läskin määrää, mikä hyllyy heidän kävellessä. Kuvottavan sairasta.
Läskiset jenkit
Järkyttynyt
16951
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jenkeillä ei ole mitään kulttuuria. Vain roskaruoka. Siitä johtuu se yletön ruuan ahmiminen ja lihavuus. Ai niin, jenkkien kulttuuria edustaa Mac Donalds.
Olisi mukava kuulla mitä erityistä "kulttuuria" on Suomessa. Sellaista mikä tunnetaan maailmanlaajuisesti tai on yleisesti tiedossa.
Alkoholismi? Masennus kansantautina? Ihmisarkuus? Julkijuopottelu, jota harjoittavat miehet, naiset, lapset? Käytöstapojen puute? Yleinen negatiivisuus? Kiinnikasvanut rasistisuus/junttius/sivistymättömyys? Itsemurha-alttius? Luuserimiehet ja miesmäiset naiset? Väkivaltainen käyttäytyminen ja aggressiivisuuden näyttäminen avoimesti? Naiset myös väkivaltaisia ja aggressiivisia? Kiroilu puhuessa? Lapsivihamielisyys? Vanhusvihamielisyys? Ulkomaalaisuusvastaisuus?
Vielä jenkkikulttuuria rasittaa lapsiinsekaantumisen ja ampumisten ohella alkoholismi Masennus kansantautina? Ihmisarkuus? Julkijuopottelu, jota harjoittavat miehet, naiset, lapset? Käytöstapojen puute? Yleinen negatiivisuus? Kiinnikasvanut rasistisuus/junttius/sivistymättömyys? Itsemurha-alttius? Luuserimiehet ja miesmäiset naiset? Väkivaltainen käyttäytyminen ja aggressiivisuuden näyttäminen avoimesti? Naiset myös väkivaltaisia ja aggressiivisia? Kiroilu puhuessa? Lapsivihamielisyys? Vanhusvihamielisyys? Ulkomaalaisuusvastaisuus? VASTAA Kerro kaverille:
Jenkkien yleisin sana on fuck you. Kertoo hyvin sistyksen tasosta.
"Fuck you", siinähän on kaksi sanaa. Matematiikka ei kuulune vahvuuksiisi. "Kertoo hyvin sistyksen tasosta." Kyllä se kirjoitetaan sivistys.
Taitoi jäädä apukoulu kesken.
olet tainnut mokata jos joku sinulle on noin useamman kerran sanonut. Etko tipannut?
2 vuotta olen asunut itärannikolla pikkukaupungissa, enkä ole kertaakaan kuullut. Yksi oli töissä kuulemma sanonut F-wordin, mutta en päässyt livenä kuulemaan.
Ehkä ne elokuvat ei kuitenkaan kerro täyttä totuutta tästä maasta.
nama dissaavat oletukset "jenkkikulttuurista". Auta armias kun joku suomalainen paasee laulamaan Metropolitaniin niin johan on taivas auennut ja Suomi taas maailmankartalla kun USA:ssakin on huomioitu.
Paattakaa nyt vihdoin onko sita kulttuuria taalla vai ei.
seen California surfer dudes? Surfer culture rules.
Sama pätee suomalaiseen toppahousukansaan! Kaikki jenkit ovat kauheita läskejä, pysykää poissa koko maasta. Ei jumalauta mitä juntteja! Älkää oikeasti edes harkitko tänne matkustamista!
Eikös Suomi ole menossa mukavasti perässä tässäkin asiassa? Ranskalainen tuttavani ihmetteli -hyvin ystävällisesti muuten - suomalaisten "suurta kokoa", pituutta ei ole enempää mutta paksuutta kyllä.
Niin se menee, että mitä enemmän kuntosaleja ja ohjattua liikuntaa sitä lihavampi kansa.
toteaa kotimaansa Ranskan väestön hurjasta lihoamisesta. Olen asunut maassa yli kymmenen vuotta ja lihavuus on tulossa tämänkin kansan vitsaksi. Joten kyllä niitä liikalihavia löytyy tästäkin maaiulmankolkasta.
Oletko käynyt jenkeissä koskaan vai oletko vain katsonut 4D-dokumentteja? Tein kahden viikon matkan viime vuonna jenkkeihin eikä katukuvan perusteella siellä ollut sen enempää lihavia kuin Suomessakaan. Kuvottavaa on enemminkin se, että Helsingissä ilta-aikaan joutuu katselemaan jouppojen myökkäämistä.
Ihmetystä herättää myös se, että jenkkejä uskalletaan haukkua, mutta samaan aikaan annetaan somaleiden tehdä mitä lystää ja katsotaan nöyränä vierestä. Suomalaiset ovat oikeasti mamiksia ja ovat vain kateellisia jenkeille kun heillä ihmisoikeudet, vapaus, korkeampi elintaso ja he ovat myös valmiita puolustamaan niitä.
En jaksa sen koommin kommentoida noinkin naiiviin aloitukseen.
mielestäni tuo on ihan hyvä kysymys
ja olen ulkosuomalainen
sen voin sanoa että täällä on paljon edullista ja halpaa roskaruokaa myynnissä joka paikassa. Se on halpaa ja kaikkialla saataville.
Hedelmät ja vihannekset ovat kalliimpia
Urheilu vaatii rahaa kun pitää kuntosalille mennä, ja ei ole kävelyteitä, ja kaupungit on suunniteltu autoja varten. Lähikauppaan ei voi kävellä. Ikävää, mutta aika mukava elämäntapa.
Paitsi heti kun totut tyoelämään ja vietät päivät istuen jää liikunta väheisemmäksi, ja kiireisinä päivinä on vaikeata saada terveellistä ruokaa kokattua.
Amerikassa on terveellistä ruokaa niin paljon tarjolla kun haluaa syödä ja ostaa eikä se oikeasti maksa sen enempää kuin epäterveellinenkään ruoka. On ihan oma valinta mitä syö, ja sitä terveellistä ruokaa on helppo kokata nopeasti, jopa työpäivän jälkeen. Autolla ajaminen, kävelyteiden puuttuminen (niitä on joka paikassa missä ihmisiä asuu), töissä käyminen jne. ovat vain selityksiä sille miksi ei viitsi noudattaa terveellistä elämäntapaa.
Hassua kun tällä palstalla annetaan sellainen kuva, että kaikki amerikkalaiset syövät huonoa ruokaa, mutta sehän ei pidä ollenkaan paikkaansa. Meidänkin kaikki lähikaupat oikein pursuavat hyvistä kasviksista ja muusta terveellisestä ruuasta, ei tarvitse kuin lastata kärryyn. Kasvikset ovat aina hyviä ja laadukkaita ja tarjolla on sellaisiakin lajeja joita ei vielä ole tullut edes kokeiltua. Suomessa ei tällaista tarjontaa ole missään.