lomat

onks venäläisil nyt jonkuu näkönen talviloma viikkoo ? kellää tietoo asiast ?
5313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Talvilomaviikko ainakin Viipurin alueella parin viikon kuluttua. Nyt on joku juhla menossa, ainakin maanantai ja tiistai ovat vielä juhlapyhiä ja siksi porukkaa liikkeellä normaalia enemmän, tiistaiiltana varmaankin odotettavissa ruuhkaa rajoilla...

Äänestä
  • tietää vaa ettei kannata lähtä jonottelee

    Äänestä

  • tiedost kirjoitti:

    tietää vaa ettei kannata lähtä jonottelee

    Eilisiltana näyti Imatralla olevan pikkuautopuolen menoliikenteen jono 2 kaistaisen tien verran Ovakon risteykseen asti.

    Äänestä

  • Illalla ruuhkaantu kirjoitti:

    Eilisiltana näyti Imatralla olevan pikkuautopuolen menoliikenteen jono 2 kaistaisen tien verran Ovakon risteykseen asti.

    Jonokameroitten perusteella nyt on menoliikennettä reilusti svetossa ja nuijamaalla.

    Äänestä

isänmaanpuolustajien päivä, vapaapäivä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uullljuiiiggj kirjoitti:

onks venäläisil nyt jonkuu näkönen talviloma viikkoo ? kellää tietoo asiast ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu