Talouspuolen toimistosihteeri

Jannu83

Tiedustelisin miten usein olette tavanneet miespuolisen sihteerin? Tarkoitus olisi hakea Vantaalle musiikkiopistoon taloushallinnon toimistosihteeriksi. En ole ainakaan tavannut usein miehiä tuollaisella paikalla. Kokemuksia ja mielipiteitä kiitos!

5

586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...niitä.

      Muutaman kerran.

    • uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

      etenkin just talouspuolella. Vai meinaatko että kun haluu miehen, niin sitten ne hakee kamreeria tai kirjanpitopäällikköä.
      Hesassakin on miehiä sihteereinä, ne on vielä semmosia jotka sitten osaa vissiin oikeen valtsun hyvin excelillä tehdä kaikenlaisii vba-juttui.

    • jehuu

      Tarvitset vain hameen ja hiukan huulipunaa. :D


      No leikki leikkinä, kyllähän miehiäkin näkee paljon sihteerin hommissa. Laita haku menemään!

      • en ottaisi

        työnantaja ottaa miehen? Miehelle kun pitää samasta työstä maksaa enemmän!


      • lehmälisä
        en ottaisi kirjoitti:

        työnantaja ottaa miehen? Miehelle kun pitää samasta työstä maksaa enemmän!

        se kun on homman mukaan se palkka eikä sukupuolen. Tasa-arvo palkoissa. Toimistosihteeri nimitystä nyt ei edes käytetä kuin kunnilla... yrityksissähän ne ovat jotain talousassistentteja, kirjanpitäjiä, reskontranhoitajia yms.

        Muu muu muu


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      21
      4700
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      139
      4535
    3. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      75
      3340
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2774
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2757
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      41
      2636
    7. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      45
      2629
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      31
      2515
    9. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      86
      2482
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      23
      2480
    Aihe