telefinlandin rosvot

pääsin eroon

Poijat ei ymmärrä puhetta. Kannattaa pysyä erossa, oot naimisissä niiden kanssa vaikka olisit naimisisissa kirkossa vihittynä.

4

908

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei ongelmia

      Taidat olla savolainen tai ryssä.

    • posa

      Meidän neljällä henkilöllä on TF:n liittymä ollut n. kolme vuotta. Kaikki toiminut niin kuin on pitänyt. Laskutus pelannut ja kuuluvuus on ollut hyvä niillä alueeilla missä on liikuttu, myöskin Itä-Suomessa. Tosin uskon, että katvealueita löytyy, niin kuin myös muillakin operaattoreilla.
      Onko pakko ottaa puhepaketteja, jolloin olet "naimisissa" operattorin kanssa.

    • Huijattu

      Puhelinmyyjä piinasi minua pitkään, toimitti e-mailitse sopimusehdoltuksen (näin luulin). Pyysin sopimusta postitse, en tee sopimuksia ilman allekirjoituksia. Pankkikoodeille piti tunnistautua, jotta pääsi ehdotusta lukemaan. Eipä vaan. Syntyi SOPIMUS. En ottanut liittymää käyttööni, laskuja tuli 4 kpl. Maksoin vihdoinkin 30.4. eräntyneet laskut. Kesti KUUSI päivää ennenkuin puhelin avattiin. Irtisanoin liittymän, kestää SEITSEMÄN päivää ennekuin maksamani rahat ovat tililläni. Telefinlandilla on yksi pankkiyhteys, alkaa nrolla 5000.. pidättelevät asiakkaiden rahoja jotta saavat niistä korkoja. Sikamaista, älkää ihmeessä vastatko puhelinmyyjille, tehkää sopimuksenne liikkeissä. Pohjanooteraus, tämä menee kuluttajavirastoon ja muuallekin.

      • Varo puhelinmyyjää..

        Luulin tekeväni normaalin toistaiseksi voimassa olevan sopimuksen.. Mutta olikin vuoden määräaikainen-- sain tietää vasta kun olin irtisanomassa liittymää. Joku ihme sunnuntaietu oli määräaikaisuuden syy. Se kyllä mainittiin että laitetaanko myös tällainen sunnuntaietu, mutta ei muistettukaan sanoa että se on määräaikainen.. En ota siis enää puhelinmyyjiltä mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4268
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2724
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2482
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      84
      1519
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe