rakennuksella

ei ihme että Lahikaisen rakennusliikkeellä menee hyvin
kun kun käyttää EESTILÄISTÄ "työmiehijä" 5euron tuntipalkalla
6502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

myöskin. Mistä tiedät ketä käyttää ja paljonko maksaa.
Uskoisin, että Lahikainenkaan ei uskalla käyttää eestiläisiä vitosen tuntipalkalla. Jos käyttää eestiläisiä, niin varmaan maksaa sen mikä kuuluukin.

Huom. en ole töissä Lahikaisella, enkä kuulu edes Lahikaisen sukuun.

Äänestä
  • olle hyvä työmies.minä nukku työmaalla ja palkka olla 2 euroa.johtaja aja mersulla ja minä omista ruosteine polkupyörä.suomi hyvä maa olla

    Äänestä

ilmoittaa jonnekkin??????

Äänestä

Ei ihme, että sinulla menee huonosti, kun käytät niin vähän aivotoimintaa.

Äänestä

Varo ettei lue vielä tätäkin palstaa, tulee vielä ja laittaa sulta silmän mustaksi... niinku sanotaan

Äänestä

tuohan on aivan pötypuhetta maksaahan se 5.5 ekee tunti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


77 kirjoitti:

ei ihme että Lahikaisen rakennusliikkeellä menee hyvin
kun kun käyttää EESTILÄISTÄ "työmiehijä" 5euron tuntipalkalla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu