Karstulassa on mielenkiintoinen liike, Realisointi. Se sijaitsee keskustassa, kirkonkylällä, Tossuperällä osoitteessa Artturintie 3. Sitä pitää Mauri Ahopelto. Hiihtolomaviikoilla 22.2.-14.3. liikkeessä on levymessut. Vinyyleitä on 50000 LP:tä, 5000 singleä, 5000 CD:tä, 1000 savikiekkoa, kirjoja, lehtiä, jääkiekko- ja jalkapallokortteja, postikortteja ja -leimoja. Mauri on ostanut levykauppa Monosen koko varaston Vaasasta ja Seinäjoelta. Tervetuloa!
Vastaukset 2
- mä vaan
se on se karstulan uusi kaatopaikka tämä entinen rantakallion tanssipaikka!
- kidenosugar
Tuo Sinun kommenttisi on tosi huonoa mainosta. Eikös juuri kaatopaikat ole maailman mukavimpia paikkoja? Ja niitä joita kiinnostavat kaatopaikat kiinnostavat myös realisointiliikkeet. Eli tervemenoa sinne levymessujen jälkeenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831140Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2651003Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 105884
- 99819
- 73808
- 107679
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11488