Allaoleva kuva osoittaa, minkäsortin päiväunista Seinäjoen deluusiot Vaasan ohi kasvamisesta saavat alkunsa.
http://i47.tinypic.com/33y762s.png
http://i47.tinypic.com/33y762s.png
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tosin Seinäjoki kyllä kasvaa Vaasan ohi parin vuoden sisällä, Kuortane liittyy Seinäjokeen seuraavana, sitten seuraa Ilmajoki, Jalasjärvi, Alavus, Isokyrö ja lopulta siihen liittyvät luultavasti vielä jopa Lapua ja Kurikkakin
Kymmenen vuoden päästä Seinäjoki on reilusti yli 100 000 asukkaan "kaupunki"
Pitäisin myös Laihian ja Vähänkyrönkin liittymistä Seinäjokeen todennäköisempänä kuin niiden liittymistä Vaasaan, mikäli vetoa pitäisi lyödä
Etelä-Pohojalaista suuruuden HULLUUTTA.
Siellä Vaasan suunnassa on se yksi ja iso ongelma, joka hakristaa kaikessa yhteistyössä ja se on kaksikielisyys. Ruotsinkieliset hannaavat vastaan kaikessa ja se valitettavasti näkyy. VAikka eteläpohjalaiset ovat kolloja laillansa, ei Seinäjoella ainakaan tarvitse kielikysymyksen kanssa tapella. Sitä kutsutaan yhtenäisyydeksi, ja siitä voisi Vaasan suunnallakin vähän ottaa opiksi,
.
sitäkään ei voi kyl kiistää
.
.
se mitä ei ole "teherään"
.
joo paisuu kyllä mut se seinäjokiset ei seinäjoki. katto vaik peiliin. ja kurikka meni jo. ja sadan vuoden päästä se liittyy tampereeseen tai jopa tallinnaan .
Kurikka ei mennyt vielä. Suurempi Kurikka on vain kiinnostavampi kohde Seinäjoelle.
Myös Kauhajoki saattaa vielä liittyä Seinäjokeen.
minkäsortin ja deluusiot:
Ei paljon muuta tarvinnut kuin nähdä nämä kaksi sanaa niin on jo kohtuullisen hyvä käsitys viestin kirjoittajasta. ;-)
Deluusio= harhaluulo. Duodecimin terveyskirjastossa selostettu tarkemmin.
http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00372
Tarkoituksena ei ollut analysoida niinkään viestiä saatikka kirjoittajaa vaan tässä tapauksessa linkin kuva oli olennainen viestissä.
Jos nyt kirjoitusvirheitä haluat etsiä, niin aloitusviestissä niitä ei ole. Omassa viestissäsi on lukuisia. Tosin ne eivät edelleenkään liity aiheeseen.