...kertokaa mitä teen? Kaikki menee suuhun, siis ihan kaikki. Ainut mitä ei syö on oma kakka. Koiralla ikää kuitenkin jo yli vuosi eli ei siis mikään pentu enää. Rotu on griffon. Kieltoja on annettu, mutta jääräpäälle ei mene jakeluun. Jos jää kiinni itse teosta, luikkii vaan pakoon ja leuat alkaa veivata sitä vauhtia ettei vahingossakaan kerkiä pois ottamaan.
Onko kokemuksia?
Onko kokemuksia?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko ruokamerkki tai jokin muu elämässänne muuttunut, esim asuinpaikka, avioliitto tms? Mitä syö ruokana ja syökö normaalisti? Onko uloste normaalia? Saako koira riittävästi aktivointia ja liikuntaa ym huomiota? Eihän ole stressaantunut tai sairas, paino pysynyt normaalina, turkki ok jne?
Koira syö ei ruokaa tukkalenkit ym jos tuolilta jne löytää ja tuntuu jostain syystä koiralle hyvän makuiselta ? ei labbis sitä pahuuttaan tee se on ahne.Labbis monesti kantaa myös erinäisiä tavaroita saattaa purra tavaroita aikansa kuluksi varsinkin pentuna.
varmaan osittain selittää käytöstä. mahtaako olla huomion hakua?? Älä huomioi koiraa kun se on tehnyt jotain, ja silloinkin kun se tekee selvä EI ja tavara pois, eikä muuta.
meidänkin 8kk ikäisellä tytöllä ihan sama ongelma. koko ajan jotain pureskelemassa.