miten saan pois päältä sen, että tuo ohjelma haluaa käynnistää itsensä joka kerta kun käynnistän koeen? Ruutuun hyppii ilmoitus "valmistellaan asennusta..." ja vaikka tuota klikkaan pois tuon ilmoituksen niin sinnikkäästi se hyppii kohta taas silmille. Menee hermot!
CorelDraw 12 käynnistyy
3
357
Vastaukset
- ärsyke
on järjestelmä ja tuo ohjelma on ainoa joka tekee tuota itsekäynnistymistä. En ymmärrä. Olen kokeillut msconfigistä poitstaa sellaiset ohjelmat käynnistymästä jossa on mainittu Corel mutta ei vaan auta. Mitähän pitäisi tehdä?
- ...
Satuin tässä mökillä ollessani lukaseen ja vilkaisin tästäkin läpykästä. XP ja Corel Draw 11. Elikkäs mulla ikinä ollut mitään ongelmia. Tää siis on vanha reliikkokone, jonka nappasin mukaan surfailua varten. Mulla oli myös 12, mutta myin sen pois tarpeettomana. Ei senkään kanssa ollut ongelmia.
Mutta valmistellaan asennusta" vaikuttaa lähinnä siltä, että sulla on Corel jossain kovalevyllä exenä. Ja siis ilmeisimmin jokin piraatti. Se alkaa mun käsittääkseni asentaan itteensä automaattisesti. kun kone avataan. Siis niinkuin romppu, kun tökkää asemaan.
Elikkäs, kun et edes kertonut, toimiiko ohjelma, käytätkö sitä mihinkään, onko lisenssi oikea tai ohjelma edes aito, neuvoisin vain poistamaan sen. Haet kaikki Corel- tiedostot ja poistat ne. Sen jälkeen voi taas katella pornoa netistä vaivattomasti.- kertoi jo...
Tää siis on vanha reliikkokone,
reliikki...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501607
- 621562
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101128- 60931
- 49914
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556