Oon tyttö, 15 vuotias, noin 167 cm, painan 44 kg, kuppikoko on 75A ( jos nyt kukaan haluu tietää ) ja öö.. siinä tais tulla kaikki :)
Normaali ?
tytytyttö
9227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kenties saada itselles anoreksiaa, ei oo normii
Jooei. Lihotus tarpeen.
Ei ole "normaalia", mutta et sä kuole, jos nuo mitat on SINULLE normaalia. Eli et ole laihduttanut itseäsi noihin mittoihin... etkä aio alkaa laihduttamaan... Olet vaan kehittynyt noin??
Huolehdi riittävästä ravinnonsaannista. Eipä muuta.
Älä masennu pelottelusta tai nimittelyistä.
Indeksiisi nähden et kyllä ole normaali siihen tosin jos olet tuollainen aina ollut etkä mitenkään erityisellä tavalla siihen laihduttanut niin silloi se on kokoaan toinen juttu.
Jos tuo kuitenkin on laihdutuksen aikaansaannos niin silloin olet epäterveellisissä mitoissa eikä sinun ole syytä jatkaa vaan ainakin kymmenen kiloa tarvitset lisää painoa.
En ole anorektikko, ja mä en yritä laihduttaa. Mut mä oon samaa mieltä et oon hirmu laiha :(( mut kun en mä liho, harrastan viikossa ainakin 5 kertaa liikuntaa ja koitan syödä monipuolisesti. Ongelma on silti aina ollut etten liho. En ole varma olenko vielä alipainoinen, mutta moni koulu terkka on sanonut etten saisi enää laihtua, mutta eivät he ole kauheasti muuta sanoneet siitä, kerran yksi sanoi että kuukautiseni saattavat loppua jos laihdun tästä painostani :( Yritän kyllä aina syödä riittävästi, syön ihan aina aamupalan, sitten syön koulussa jonkin verran ruokaa, sitten kun tulen kotiin syön vähän jotakin, sitten päivemmällä päivällisen ja vaikeaa kun harkat ovat melekin aina aika rankat ja olen jo pienenä ollut hyvin hoikka. Mutta en kuitenkaan IKINÄ ole ollut anorektikko tai en edes ole ikinä miettinyt että haluaisisin olla. Olen vain aina hallunnut olla edes vähän painavampi. Olen minä tästä painostani joskus vähän surrullinenkin kun esim luokkalaiset liikassa tai uimassa sanovat " vähän oot laiha ! " Ei sitä samaa aina jaksaisi kuulla, kun enköhän mä itte jo tiedä että oon laiha, ja ehkä vähän liianki laiha :(
Mutta toivottavasti ymmärrätte etten minä halua olla näin laiha, ja minä en yritä laihduta enkä ole anorektikko. Aina kun syön, niin ajattelen että pitäisikö ottaa vielä vähän lisaa ruokaa, että varmasti lihoisin edes kilon. :)
Mutta kiitos vastanneille. Ja kyllä niitä vastauksia saa ilman muuta lähettää edelleen :)
Ja unohdin sanoa että syön myös joka ilta jotain :)
Ymmärrän sua aika hyvin, en oo itekkään edes normaalipainonen mutta en oo niin paljoo alipainonen ku sä. Mäkään en lihoo.. mä syön ihan sairaasti, joskus jopa enemmän ku mun vanhemmat yhteensä ja mä todellaki rakastan herkkuja mutta kaikki ei vaan lihoo.. mä ymmärrän ja tiiän sen. mä ymmärrän myös sen että ei oo kiva ku kaikki sanoo koko aina laihaks, se on aika ärsyttävää mutta mä en sitä usein kuule koska jos ollaan sukulaisilla ni mun serkku on paljon pahempi tapaus.. se on paljon laihempi ja jos oon kaveri porukassa ni kaikki mun kaverit on paljon laihempia..
Että.. no tavallaan se on normaalia koska meiän luokalla kaikki tytöt on alipainosia ja tosi moni mun tuntema tyttö on alipainonen joten ei se nyt mikään suuri ihme ole nykyään..
Täysin normaalit mitat mikäli olet luonnostaan hoikka.
Tykkääkö pojatkaan näin laihoista :/ :(