Nyt kun tälläviikolla taas tuli Suomela-lehti niin siinä luki että nyt jakelu on n. 1,4miljoonaan postilaatikkoon.
Tuhnuille tiedoksi: tätä lehteä on jaettu VAIN OMAKOTI-ASUJILLE , nyt myös rivitaloihin.
Galluppiin:
A: Tuleeko teille Suomela?
B: OKT vai rivari?
Tuhnuille tiedoksi: tätä lehteä on jaettu VAIN OMAKOTI-ASUJILLE , nyt myös rivitaloihin.
Galluppiin:
A: Tuleeko teille Suomela?
B: OKT vai rivari?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tulee ja OKT
perseennuolinta kilpailu. Ei kukaan tervejärkinen peesaa jotain tyhjäpäätä joka elää vanhempien nurkissa. No onhan pojalla täys ylläpito.
Kipaiseppa natsisiwaan hakemaan perjantai patteristo ja mene naapurin muiden lurkkien kanssa aloittelemaan perjantaita, nyt ei ole edes paljo pakkasta.
postilaatikkoon,alkaa lehdessä oleen liikaa Firmojen mainoksia,ennen oli käytännön vinkkejä nyt mainostettiin monta sivua ilmalömpöpumppuja jotka kuulemma ei ole niin hyviä ok-talossa kun annetaan mainoksissa ymmärtää.
Se käytännössä vain ja ainoastaan rakennustarvike myyjien mainoslehti. Jutut on syvältä. Perusideana jutuoissaikin on markkinoida tuotteita. Varsinkin näin RMT:läiselle ko. lehden jutut ovat jopa vaarallisia.
ett Suomessa olisi 1,4 milj. omakoti ja rivitalo -asuntoa
unohtui sana "usko"
Uskolla ei onneksi ole mitään tekemistä asian kanssa:
Tilastokeskus:
http://www.tilastokeskus.fi/til/rakke/2008/rakke_2008_2009-12-21_kat_001_fi.html
Asuinrakennuksista erillisiä pientaloja (omakotitalo) vuonna 2008 oli 1 082 511 kpl
Rivi ja ketjutaloja 75 109 kpl
Tuosta joutuu sitten arvioimaan että asuntoja omakotitaloissa on keskimäärin 1/rakennus, rivitaloissa vaikkapa 4/rakennus (molemmat arviot tarkoituksella alakanttiin). No joka tapausessa päädytään helposti 1.4 miljoonaan asuntoon omakoti- ja rivitaloissa.
ettet usko. et usko hintojen nousuunkaan.
molemmat asiat on faktoja kuitenkin.
Mulle tulee Kauppalehti, mistä seuraan vasaran alle menevät omakotitalot.
Käyn niissä nauramassa surkeita ikivelkasia ja niiden perikatoa!
Joskus tarjoon, kun oikein halvalla menee..
Tarjoon muulille vuokralle..
Taitaa olla joku muu lehti...
En tiijä ,ei oikein huvita nämä muulit kun ovat luusereita möin muulille kesäkuussa talon voi sitä muulin typeryyttä näin sen omin silmin.No nyt laitoin toisen talon myyntiin ja muuli soittaa tänään nainen voi saatana on ne melkoisia ostajia lähes aina soittaa nainen muulit laittaa ne soittamaan. No tiesin heti missä mennään ja pasautin osto hintaani nähden kuusinkertaisen hinnan ,ei tuntunut muulilla missään sitten heitin löylyä on niin saatanan pieni tontti ettei sovi 6 lasta ja 2 aikuista 5000m2 tontti.Eikun kiinostus lisääntyi sanoin nyt olen liikenteessä ja on ruoka tauko mietitään. Puolen vuoden sisällä yhden ok-talon myyneenä en enää haluaisi muulille myydä jälleen ,ovat maailman yksinkertaisempaa sakkii.Vaimon kanssa tuumailtiin juuri äsken annetaanko olla kuitenkin jos on velka lurkki niin oksettaa koko kuvio minä kun en velka rahoja ota millään enään.Pankista soitettiin viimeksikin mulle oli osuuspankki kyllä se saa velkaa kuuntelin että jo vain.Mieluiten myyn rehelliselle ja edullisesti joka ei ole elvaaja. Olllaan vaimon kanssa mietitty aivan nimellis hintaa että menee myös verottajalta läpi jos oikee ostaja saapuu, tämä siis on hiljaisessa myynnissä. Pakko ei ole tosiaan myydä vaan on aika vaihtaa paikkaa, tiedän muulit heistä ei ole vaihtamaan esim:2 vuoden perioidilla paikkaa, Vaan ne kyykkii vuosia velalla ja elvaavat tileillä joita ei ole kun kauppaa ei ole toteutettu.Huvittaa monesti kun xo ja kumppanit höpöttää kun ne reppanat ei ole tehneet tiliä siis myynneet asuntoaan vaan lurkkivat edelleen samassa läävässä.Niistä ei ole miehiksi vaan ne on luusereita. Sielä ne nytkin kyykkii kahden nunna uunin väliä kuka suomi sohvalla joka olisi jo pitänyt päivittää.No muulit on luusereita ja tuhnut erimaailmasta. Tänään tehdään hyvä tili nimittäin nyt autoilla joita on 4kpl on menoa siis kyytejä.