Vaatekaappeja??

Mistä saisin pääkaupunkiseudulla hyvän vaatekaapin?? En todellakaan halua Iskun / Askon / Sotkan / Kodin Ykkösen hirvittäviä halvannäköisiä lastulevyrutaleita. En myöskään halua liukuovia. Toisaalta en haluaisi myöskään maksaa 2000 eur kaapistosta, jonka saisi maksaa esim. keittiöfirmoilta tilatessa. Mikä avuksi?
2988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No ainakin meillä tehtiin niin, että vaatekaapit - kiinteät tosin - tilattiin pieneltä firmalta. Teki haluttuun paikkaan haluttujen mittojen mukaan halutuilla ovilla ja halutuilla varusteilla. Aikaahan tuosta jo on vuosia, mutta silloinkin tilaustyönä tehdyt kaapit olivat tältä pikkufirmalta halvemmat kuin valmiina ostetut.

Mutta jos irtokaappia halajat, niin esim. Ikeassa on kokopuukaappeja.

Äänestä

Kysy Kirenalta. Löytyy saranaovilla ja ovat sopuhintaisia ja kivan näköisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linda kirjoitti:

Mistä saisin pääkaupunkiseudulla hyvän vaatekaapin?? En todellakaan halua Iskun / Askon / Sotkan / Kodin Ykkösen hirvittäviä halvannäköisiä lastulevyrutaleita. En myöskään halua liukuovia. Toisaalta en haluaisi myöskään maksaa 2000 eur kaapistosta, jonka saisi maksaa esim. keittiöfirmoilta tilatessa. Mikä avuksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu