E65 käynnistyy vain offline ???

Tarkoitukseni oli vaihtaa E65:seen saunalahden kortti elisan korttiin.
Mutta Elisan kortin kanssa puhelin suostuu käynnistymään vain offline tilassa.
Molemmat kortit toimii ihan normaalisti toisessa puhelimessa (Motorola)
Mutta Nokiassa vain tuo Saunalahti.
Missä vika?
1253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos olet ostanut puhelimen saunalahdelta kytkykaupalla (maksat xx.xx summan kuukaudessa sopimuksen ajan vaikka 24 kk ajan) niin puhelimesi on sim-lukittu eli siinä ei toimi muut kuin saunalahden sim-kortit. Näin toimivat niin saunalahti elisa kuin muutkin operaattorit kytkykaupoissaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakkonen kirjoitti:

Tarkoitukseni oli vaihtaa E65:seen saunalahden kortti elisan korttiin.
Mutta Elisan kortin kanssa puhelin suostuu käynnistymään vain offline tilassa.
Molemmat kortit toimii ihan normaalisti toisessa puhelimessa (Motorola)
Mutta Nokiassa vain tuo Saunalahti.
Missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu