Kannattaako hotellista kysyä myöhempää check-outia, miten suhtautuvat? Paljonko sen voisi odottaa maksavan? 4* hotelli kyseessä. Laitan kyllä hotelliin mailia, mutta ajattelin kysyä ensin täältä kun olen heiltä vähän aikaa sitten jo kysellyt kaikenlaista, nolottaa mailata koko ajan :)
Myöhempi check-out?
3
552
Vastaukset
- -A-
Useimmiten hotellit suhtautuvat ihan myötämielisesti myöhempään chech-outiin, eikä välttämättä edes maksa mitään ylimääräistä. Riippuu kuinka myöhään on lähdössä, tai hotellin seuraavan päivän varaustilanteesta. Yleensä noin klo 12-14 asti ollut maksutonta, mutta sen jälkeen hotelli melkein jo veloittaa yhden vuorokauden hinnan.
- nestan
Ok. Meillä olis check-out kahteentoista asti, mutta kone lähtee vasta puoli kuudelta. Jos parikaan tuntia saisi lisää, niin auttaisi paljon :). Matkatavarathan voi aina jättää säilytykseen, mut passin ja kaikkien rahojen kanssa en mielellään lähtisi enää kaupunkia katselemaan tuohon väliajalle..
- Toinen nonno
nestan kirjoitti:
Ok. Meillä olis check-out kahteentoista asti, mutta kone lähtee vasta puoli kuudelta. Jos parikaan tuntia saisi lisää, niin auttaisi paljon :). Matkatavarathan voi aina jättää säilytykseen, mut passin ja kaikkien rahojen kanssa en mielellään lähtisi enää kaupunkia katselemaan tuohon väliajalle..
Tuota asiaa voit kysyä vain hotellistasi. Kukaan muu ei voi sitä heidän puolestaan luvata.
Olisin enemmän huolissani matkalaukuista, niitä ei ole mukava raahata mukana kaupungilla, metrossa tai linja-autossa. Passi ja rahat kai jaksaa kantaa, ainakin normaalituloinen ihminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476