olisi kohteliasta jynssätä purukalusto ennen parketille menoa ettei tunkio löyhkää partnerin naamalle...havainto miesnäkökulmasta mutta koskettanee yhtä lailla molempia sukupuolia...
hampaiden pesu ennen tanssia
illodiini
11503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei taida kaikilla hampaiden pesu auttaa, joten järeemmät keinot on tarpeen. SB12 käyttöön varmuudenkin vuoksi, jos epäilet hajuhaittaa itselläsi ja tanssipari väistelee hönkäyksiäsi. Hajuhaitoista pitäisi pystyä kertomaan ainakin tutuimmille, mutta sitä ei useinkaan kehdata, koska se voi loukata toista. Suuhygienian hoito tanssi-illan aikana on monelle tarpeen, koska bakteerit lisääntyvät kielen pinnalla nopeasti aiheuttaen hajuja. Näin käy usein myös hyvin hampaansa hoitavilla, jos on tuntikausia syömättä. Raikastava sokeriton pastilli auttaa näissä tapauksissa.
Jynssäämään ja jynssäämään, enpä ole vielä tunkiota haistanut tanssilattialla.
on joillakin, joten helpompi on heidän olla haisuliinien lähellä. Eivät kyllä valitettavasti haista myöskään omaa hienhajua tällaiset tapaukset..
Naiset tuoksuu,hien ja pimpsan haju sekoittuu,
siihen päälle halpaa hajuvettä.
""...pimpsan haju sekoittuu,
siihen päälle halpaa hajuvettä. "
siitä puhe mistä puute..
Listerine.. Auttaa. Kaikki vois varmuudenn vuoksi napata suullisen sitä. Nimitäin kaverit eikä ees ystävänne aina kerro teille vaikka suunne haisisi kuin ihmisen raato.
Itse ainakin voin kysyä(naisena) naistenhuoneessa käydessäni tuntemattomaltakin naiselta että haluaako tarkistaa että haiseeko....? Yleensä ei kukaan kieltäydy. Olettasin myös että saan rehellisen vastauksen.
Voiko tansseissa nuuhkia naisen hajua?
Miten kerron korrektisti naiselle hajut??
Tupakan viinan pimpsan,ym hajut?
"Voiko tansseissa nuuhkia naisen hajua?"
voi raukkaa, et ole tainnut päästä naisen lähelle edes tansseissa, otan osaa..
Nythän on hyvinkin pitkälti niin, että maailman steriilimmästä ympäristöstä, avaruudesta palaavat astro- ja kosmo- ynnä muut nauttilukset ovat kerta toisensa jäljestä päivitelleet, kuinka karmea pierunlöyhkä Maapallolta tulvi heti, kun laskeutumiskapselin luukun ruuvasi auki.
Tiesittekö, että kerrankin po nauttilukset laskeutuivat kapselillaan vahingossa Kuuhun? Jolloin yhdelle heistä palautui mieleensä takauma lapsuudesta, jossa naapurin avoimesta ikkunasta oli kuulunut naapurin tädin todella närkästynyttä jupinaa: ”SUUSEKSIÄ!?!?! SINÄ SAAT SUUSEKSIÄ HETI, KUN NAAPURIN PIKKUPOIKA KÄVELEE KUUSSA!!!” Joitain vuosia myöhemmin tuo pikkupoika oli yksi noista nauttiluksista, jotka laskeutuivat kapselillaan vahingossa Kuuhun ja kerrottuaan tästä askeleestaan huolestuneena Houstonille, tuo helkkarin komeaksi herraksi varttunut pikkupoika onnitteli naapurin setää.
T: Eräs vakiokirjoittajista
Haju livahtaa ja ensituntemus on aina vastenmielinen. Tulee mieleen "tuppisuut" eli jos ei juttele ja hautoo rivissä niin asioita kuin hajujakin? Kun hakee ja tunnin parin odottelun jälkeen avaa suunsa viejälle onkin kuin fisgaspurkin aukaisis! Joten puhumatta paras.