Paljonko yleensä maksetaan jutuista esim. aikakausilehteen? Muutama kuva ja a4 täynnä tekstiä?
Paljonko palkkio jutusta?
3
659
Vastaukset
- x
Satasia.
- ketjunaloittaja.
Jäi kysymättä, että tuleeko palkkiojärjestelmä näin.. esim. palkkionmäärä 700euroa jutunkirjoittajalle ja siihen lehti maksaa muut pakolliset kulut sos.kulut ym.?
Ja tuota palkkiomäärään haluaisin noin arviot? kiitti. - x
ketjunaloittaja. kirjoitti:
Jäi kysymättä, että tuleeko palkkiojärjestelmä näin.. esim. palkkionmäärä 700euroa jutunkirjoittajalle ja siihen lehti maksaa muut pakolliset kulut sos.kulut ym.?
Ja tuota palkkiomäärään haluaisin noin arviot? kiitti.Palkkiomäärään et saa enempää arvioita. Lopullinen palkkio määräytyy vasta tekemäsi työn mukaan. Jos jälki on kehnoa, juttuasi tuskin julkaistaan ollenkaan eikä palkkiota silloin makseta ollenkaan.
Freelancer-toimittaja maksaa sosiaalikulunsa itse. Valtaosa työskentelee yksityisinä elinkeinon harjoittajina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028