Minulla ja muijalla on velaton asunto jossa olisi tarkoitus asua elämämme loppuun saakka. Aika helvetin monella on aivan sama tilanne joten asuntojen hintojen laskulla tai nousulla ei ole mitään muuta kuin viihdearvoa!
Siksi jaksaa huvittaa tämä ainainen nousun tai laskun manaaminen, ketä se oikeasti kiinnostaa, eipä juuri ketään.
Siksi jaksaa huvittaa tämä ainainen nousun tai laskun manaaminen, ketä se oikeasti kiinnostaa, eipä juuri ketään.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mikset myy kaikkea omaisuuttasi ja muuta floridaan/Thaikkuihin tai johonkin. Ne tv ohjelmat ja uutiset näkee nykyään myös thaikkusohvalta käsin. Olisit miljonääri, miksi tuhlata elämäänsä täällä jos on mahdollisuus elää rikkaasti paratiisissa?
Ensiasunnon ostajaa ainakin kiinnostaa asuntojen hinnat.
Onhan se mukava ulkomailla käydä mutta vielä mukavampi on tulla takaisin kotiin! Lapset ja toivon mukaan pian lapsenlapset asuvat Suomessa, heitä näkisi perin harvoin jos jossain Floridassa asuisi.
Joidenkin harrastus on pelata asunnollaan kasinotaloutta. Itseäni ei tämä kiinnosta, tällä hetkellä asun vuokralla, tulevaisuudessa todennäköisesti ostan oman omakotitalon. Ja mikäli tämän oman asunnon hankin, niin hommaan sen asumista varten, en keinotekoisesti rikastuakseni.
Tämä palsta nyt vaan yleisesti ottaen on säälittävä. Olisi mukava huomata, että ihmiset pyrkisivät hyvinvointiin edes jotenkin työnteon kautta, vaikka pulloja keräilemällä. Mutta ei.. Milläköhän tämä lama koskaan voitetaan, kun täällä Suomessa on tällaista porukkaa?
Ja vieläpä yötä päivää. Taitaa nyt vakuuttelusi kieliä jostain aivan toisenlaisesta tilanteesta.