Heippa,-lähden kohta Nykkiin ja Google Mapsillä katselin paikat jonne haluan mennä yms.Nyt on vaan yksi ongelma..koska liikun metrolla paljon..mistä saa ostettua esim viikon lipun tai 10 x kortin???
Myydäänkö niitä joka asemalla...vai miten tuo kannattaa hoitaa...Lähin asema on 28th St Station....Kiitos jos joku jaksaa vastata.
Kiire...
6
409
Vastaukset
- k
Kaikilla asemilla ei ole lipunmyyjää ympäri vuorokauden mutta päiväsaikaan saat ostettua metrokortin joka asemalta. Hauskaa matkaa! :)
- RealPoke
... lähes joka asemalta. Siis niiltä joissa lipunmyynti... Lipunmyyntiasemat merkitty
katukuvaan liikennemerkkiä muistuttavalla tolpalla, jossa vihreä pallo päässä.
Tässä pallukassa valo ilta/yö aikaan...mutta kaikilta vähänkin isommilta asemilta saat ostettua viikkokortin
~26$ - pölkol
Ja automaateista niitä saa myös. Automaatti on todella helppokäyttöinen! Rohkeasti vain kokeilemaan, koska vasta loppuvaiheessa ostamista masiinan työnnetään rahat, eli väärin ei voi mennä :)
- minä metrolla.
Kiitos kaikille avusta...=)
- t
olen itsekin ostanut, todella helppoa. Muutenkin metro on Nykissä aivan must (jalkojen lisäksi). Sillä pääsee helposti lähes joka paikkaan ja huomattavasti nopeammin kuin esim taksilla. Myös turvallinen menopeli on, vaikka monilla ennakkoluuloja metrosta.
- NYC MTA
t kirjoitti:
olen itsekin ostanut, todella helppoa. Muutenkin metro on Nykissä aivan must (jalkojen lisäksi). Sillä pääsee helposti lähes joka paikkaan ja huomattavasti nopeammin kuin esim taksilla. Myös turvallinen menopeli on, vaikka monilla ennakkoluuloja metrosta.
että ostaessasi automaatista luottokortilla et saa kuin kaksi viikkokorttia per päivä. Missäänhän tästä rajoituksesta ei kerrota ja voi sitä naamaa kun luottokortti kelpaa, mutta viikkokortti ei tule. Jos teitä on enemmän joudut asioimaan tiskillä. Ja tämä tarina on koettu leuka roikkuen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643840
- 663622
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1093465SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p602838- 732676
- 562241
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.521482Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411155Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171142Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261128