Olen menossa huhtikuussa Kaunasiin ja ajattelin poiketa sieltä pikavisiitillä puolassa, miten parhaiten ja edullisimmin pääsee kaunasista puolaan, ajattelin ihan vaan poiketa jossain rajan lähellä olevaan kaupunkiin/kuntaan.
Vastaukset 1
- Karolus51
Kävelet vaikkapa vain Kaunasin linja-autoasemalle niin bussilla se Puolassa piipahtaminen onnistuu varmaan helposti. Mutta yhtä hyvin voit poiketa Varsovassa asti, Eurolinesbussi lähtee muistaakseni 4 krt viikossa n, 22.30 ja on perillä Varsovassa aamukahvin aikaan n. klo 6, lähtö takaisin 20.00 ja takaisin Kaunasissa viiden aikoihin aamulla. Menopaluu noin neljänkympin paikeilla. Suwalki rajan lähettyvillä ei mielestäni ole kovin kaksinen paikka, Augustow siinä hieman kauempana rajasta on ainakin kesällä kaunis kaupunki ja edelleen Varsovaan päin Bialystok on sitten jo kohtalaisen kokoinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4192044- 1981639
- 1511509
- 1231396
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291196Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.252999- 114928
- 72820
- 17774
- 26705