Hei! Olen perheen yksinhuoltaja. Minulla on 2 lasta, ja olen 32 vuotias.. lapseni ovat nuoria, vaippaiässä. Ja niiiden hoitaminen ottaa koville.. Heidän mummo kuoli, ja se vei voimia.. Sen jälkeen olen kuullut ääinä, jotka sanovat: "Elä huolehdi liikaa" , "Olen katsomassa sinua täältä ylhäältä" ja "Olen täällä. Elä itke ja sure". En tiedä, liekö jotain väsymykseen liittymistä??
Mitä ihmettä ??
Tähh??
4427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tottakai liittyy väsymykseen, lähes kaikkien kulttuurien initaatiomenoissa käytetään pakkovalvottamista,että mieli herkistyy näkemään "näkymätöntä". Omalla kohdallasi se on vain sattunut olosuhteiden pakosta, etkä varmaan tuossa tilanteessa tahdo sitä kokea, joten kannattaa pyytää apua ja saada kuitatuksi univelkasi...Tsemppiä rajusti !!!
Itse olen kolunnut mielenkiinnosta paljon näitä palstoja ja päätynyt useassa tapauksessa siihen, että moni yliluonnollinen asia on väsymystä. Itsekin kuulen ääniä, jos olen todella väsynyt, siis juuri ennen nukahtamista. Uni alkaa jo ennen kuin taju kokonaan sammuu. Sitä se.
Ja voimia.
selvästi ylirasittunut. alitajuntasi syyttää ja vaatii siuna yrittämään enemmän. Hae apua tilanteeseesi. Hullu et ole.
Olet tosiaankin väsynyt ja ilmeisesti teet myös surutyötä tuolla tavalla. Toivotan sinulle Jumalan siunausta ja johdatusta elämääsi. Päivä vain ja hetki kerrallaan!