Ei kai kukaan omaa niin huonoa makua, että käyttäisi Hummeria hääautona? Hummer on todellinen idiootin ratkaisu nyt, kun kasvihuoneilmiötä pitäisi hidastaa, että ne morsiammen ja sulhasenkin jälkikasvu voisi nauttia maailmasta. Toisekseen Hummer on hirvittävän näköinen auto, jonka valmistus on nyt lopetettu, kun kukaan ei enää moista romua osta. Hummerin hintakin on romahtanut (nyt saa parilla kymmenellä tonnilla), joten siitä ei hääpari saa muuta kuin persaukisen ja juntin vaikutelman osakseen.
Hummer hääautona?
2
325
Vastaukset
- Parempi kuin
Tosiasiahan on että makuasioista ei voi kun kiistellä ;)
Meillä mies tahtoo Hummer H1 ja nimenomaan ton H1 hääautoksi. Itselle on ihan sama, kunhan ei tule limusiinia! Itsestä ois kuitenkin kiva joku vanha auto. Luultavasti meille ei kuitenkaan tule Hummeriä koska A. Olen hääpäivänän 32 vkolla raskaana joten tuskin pääsisin edes kyytiin, ilman apua
B. Täällä päin ei ole pahemmin Hummereita - niinpä...
Meilläpä oli hääautoina sekä H1, että H2, ja molemmat vielä omia autoja.
Emmepä nyt yhden päivän takia kasvihuoneilmiötä miettineet, emmekä niillä muutenkaan päivittäin ajele.
Eipä tuo auto kaikkien mieleen olekaan, mutten ajatellut perusrellullakaan kirkosta poistua, tai muutenkaan ajella. Makunsa kullakin.
Mainittakoon vielä, että olet aika lailla hakoteillä humppien hinnan suhteen. Kohta ne hinnat sitäpaitsi vielä nousevat (pysyvästi), juuri sen takia, ettei niitä valmisteta. Ja hummeria turvallisempaa autoa liikenteessä saa hetken aikaa hakea...tietty eri asia, jos meinaa kallioleikkaukseen ajaa, mutta eipä jää muille autoille kakkoseksi törmäystilanteessa.
Persaukisia emme ole, emmekä juntteja, jos nyt haluamme omistaa ja ajella hieman erilaisemmilla autoilla. Noita eurooppalaisia ja japanilaisia kun tulee vastaan tuhansia päivittäin. Kukaa haluaa olla sopuli?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671232- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että337703- 51661
- 109648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574