Kyselisin hieman adapterin käytöstä ko kohteessa, toden näköisesti tarvitsee sellaisen siellä. Lähinnä minkälainen ja mistä sen voisi hankkia. olemme menossa viikolla 15 ja 16 sinne lomailemaan. Kiitoksia etukäteen mahdollisista vastauksista.
Vastaukset 4
- palmbeach
Moi! Joo, tarvitaan adapteria. Itse ostettiin muistaakseni ihan citymarketista tms, siinä paketissa oli 4 erilaista, jotka sitten käyvät eri puolilla maailmaa. Kätevä juttu :). Aruballa käyvä adapteri on sama kuin mikä käy esim. Amerikassa. Hieno lomakohde muuten, me tykättiin hurjasti Arubasta! Menettekö eagle vai palm beachille? Ihanaa matkaa!!
- KMK63
kiitos tiedosta. Eagle beachille olemme menossa.
- Lomaa odottava
KMK63 kirjoitti:
kiitos tiedosta. Eagle beachille olemme menossa.
Olette menossa tai olette olleet? Itse olemme suuntaamassa ensi talvena Divi Arubaan. Jos kokemuksia kyseisestä hotellista, niin kertoiltkaa :)
- tuo Aruba
Lomaa odottava kirjoitti:
Olette menossa tai olette olleet? Itse olemme suuntaamassa ensi talvena Divi Arubaan. Jos kokemuksia kyseisestä hotellista, niin kertoiltkaa :)
Olin vuosia sitten viereisessä Divi Tamarij hotellissa. Nuo kaksi hotellia muodostavat oman yhteisen alueen. Tuolloin vuosia sitten all inclusive ranneke toimi päivällä molempien hotellien puolella ja illallisella vain omalla hotellilla. Hotelleilta on/oli golf-kärry kuljetus myös läheiselle kasinolle.
Hotellit ovat sen verran lähellä pääkaupunkia, että tuon matkan voi hyväkuntoinen myös kävellä. Paikalllisbussin pysäkki oli ainakin tuon Tamarijnin edessä ja menimmekin sillä kaupunkiin.
Hotelleilla on paljon vapaa-ajan toimintaa. Jos vielä tekevät, niin kannattaa ilman muuta osallistua tuolle muutaman tunnin pyörä- ja snorklausretkelle.
Jos vuokraatte auton, niin varokaa varkaita. Aruba on ainoa paikka, josta meillä on vuokra-autosta varatettu yhtään mitään ja sekin keskellä päivää. Olimme itse vain vajaan sadan metrin päässä ihailemassa merta dyynialueella. Auto oli periaatteessa näkyvissä, mutta selän takana.
Olisin valmis lähtemään Aruballe koska tahansa uudelleen. Nyt useammassa kohteessa matkustaneeni, niin luultavasti valitsisin hotellin kuitenkin hiukan vilkkaamalta paikalta, jossa esim. voisi suoraan hotellilta kävellä ostamaan turistirihkamaa. Toisaalta aikoinaan olin nimenomaan ihastunut tuohon Divi hotellien sijaintiin.
Aruba on erittäin suosittu risteilyalusten vierailu/kotisatama, joten kaupungilla kannattaa käydä sellaisena päivänä, kun samassa on vain yksi tai kaksi isoa risteilyalusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️531059Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?17999- 82851
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80759Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21737- 59631
Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k204627- 102604
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet188591- 94558
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html260488Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73461Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.85458- 39424
Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42413- 46395
- 5388
- 29385
Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9142376- 29348