Tulipa käytyä Budapestin eläintarhassa, kun sitä niin kovin moni suositteli. Tosi iso alue ja paljon eläimiä, sellaisiakin, joita ei kovin monessa paikassa näe esim. sarvikuonoja.
Mutta. Nyt talvella monet eläimet ovat sisätiloissa, joissa HAISEE sanoinkuvaamattoman karmealle! Esim. ihastuttavien kirahvien luona lapset halusivat viipyä pitkään, vaikka sieraimia ja silmiä kirvelikin.. Ja vaatteisiin jäi sellainen lemu, kuin olisi sikalassa puoli päivää viettänyt. Onneksi majoituimme huoneistossa, jossa oli pesukone, sillä oli pakko pestä kaikki takeista lähtien. Tuulettaminen ei riittänyt. Ja onneksi ei oltu villakangastakit päällä :-)
Joten tämän kokemuksen perusteella suosittelen lämpimästi eläintarhaa, mutta vain kesällä.
Eläintarha
Kemelikameli
1
1322
Vastaukset
- 4578415
Kesällä eläintarha oli kaikkien kehujen arvoinen, eikä hajuhaittoja ollut merkittävästi. Plussaa kuumanan päivänä mukavasti viilentävistä "suihkuista", joissa vesisumu viilensi mukavasti kuitenkaan kastelematta vaatteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 918585
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on978483- 146583
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1736190Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585258En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234295Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54130- 384073
- 373859
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..693750