N16:Vaihdekepin nuppi

Ike-M

Miten mahtaa lähteä irti N16 Almeran vaihdekepin nuppi ? Onko kierteellä vai pitääkö (Visia ) repiä tuo alumiini (jäljitelmä) nupista irti ja sen alla ruuvi tms.

Irroitus täytyy tehdä, jotta saan keskikonsolin irti ja pääsen käsiksi käsijarrun varoitusvalon mekanismiin. Varoitusvalo palaa jatkuvasti vaikka käsijarru on vapautettu ja poispäältä.

2

2798

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nissan almera

      on kierteillä ja kierrelukitteella kiinni että ehjänä on vaikea saada irti, tuppaa hajoamaan se runko vaikka pitää kankaan välissä ja lukkopihdeillä kääntää sen irti, mutta eikös siinä riitä että irrottaa sen kehyksen ja vaihdekepin pussissahan on sen verran tilaa että sen saa käännettyä poikittain ettei sitä nuppia tarvi tuon takia irroittaa että käsijarru katkaisijaan pääsee käsiksi.

      • Ike-M

        Kiitos vastauksesta. Hyvä pointti. Pitää kokeilla uudemman kerran ilman nupin "rikkomista". Kannattaa varmaan ekaksi varmistaa, ettei vika ole sittenkin tuossa jarrunestesäiliön anturissa... Sehän myös polttaa tota valoa, jos säiliö on liian tyhjä. Nestetaso on maksimissa, tarkastettu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      89
      1368
    2. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      43
      903
    3. Liikenneonnettumuus

      Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
      Ylitornio
      13
      827
    4. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      40
      808
    5. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      81
      720
    6. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      90
      711
    7. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      17
      707
    8. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      46
      698
    9. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      58
      648
    10. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

      Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
      Ikävä
      27
      647
    11. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      97
      631
    12. 66
      623
    13. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      43
      601
    14. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      56
      575
    15. Jos kaivattusi on

      Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
      Ikävä
      47
      566
    16. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      10
      558
    17. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      43
      544
    18. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      129
      537
    19. Kylän tielle remonttia?

      Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?
      Hyrynsalmi
      13
      512
    20. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      505
    Aihe