Hei!
Olemme miesystäväni kanssa lähdössä Australiaan ja Uuteen-Seelantiin reppureissaamaan vuodeksi.
Olen kuullut ja lukenut paljon siitä miten sinkuille aina löytyy tekemistä, bailaamista ja seuraa Australiassa, mutta mitenkä pariskunnan laita? Mietin että onko pariskunnallekin tekemistä, seuraa jne? Otetaanko parit yhtä hyvin vastaan? :)
Onko kenelläkään omaa kokemusta? Ja verratessa Uuteen-Seelantiin, olisiko Uusi-Seelanti enemmän parien juttu? Olemme 24v vuotiaat opiskelijat.
Kiitos!
Vain sinkuille, vai PAREILLEKIN?
3
549
Vastaukset
- valitan...
Ei, valitettavasti kaikki vapaa-ajan toiminta on rajoitettu sinkuille. Monessa paikassa kysytään todistusta siitä, ettei ole pysyvässä suhteessa, ennenkuin päästetään sisään. Hostelleissa on vain yhden hengen huoneita. Bailata saa vain yksin. Onpa ollut tapauksia, joissa pariskunnasta toinen on joutunut kääntymään pois jo rajalla, jotta toinen olisi sallittu tulla maahan. On parempi, että ette kerro maahan saapuessanne olevanne pari. Muuten teille ei löydy tekemistä, bailaamista eikä seuraa.
Lisätietoja asiasta saa maiden siirtolaisvirastosta (Immigration).- ilolledsohard
lol xD
- Nain on
:-D :-D
Itsekin ihmettelin tata aloitusta, eikohan seuran ja tekemisen loytaminen ole ihan ihmisen omasta aloitteellisuudesta ja sosiaalisuudesta kiinni?! Ihan niinkuin muillakin matkoilla ja elamassa. Mita siihen pariskuntana oleminen vaikuttaa. Itse olen ollut nyt Australiassa puolitoista vuotta reissaamassa ja on jos minkamoista sakkia tullut vastaan. Usein vaan pariskunnat itse jattaytyvat omiin oloihinsa, ja luimistelevat kahdestaan, ei heita kukaan ole mitenkaan ulkopuolelle jattamassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k422918Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471169
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7976Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58961Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78931