Sopiiko

Miten on mahtuuko 205x55x16 vanteet/renkaat suoraan, toyota corolla wagon vuosimalli -04
1198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toyotan suosittelema koko on 195/55/16 joten ton 205 pitäisi sopia ongelmitta. Tietysti 205/50/16 olisi toinen vaihtoehto mutta menee jo hieman matalammaksi.

Itse kävin ostamassa 7x17" ET37 vanteet ja renkaat tulee 205/45/17 joka on juuri saman kokoinen kun alkuperäinen 195/60/15. Auto on HB Sol -04. Alla vielä TTE:n 35mm jousisarja ja sopii ongelmitta alle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


XxX kirjoitti:

Miten on mahtuuko 205x55x16 vanteet/renkaat suoraan, toyota corolla wagon vuosimalli -04

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu