Jotain vikkaa vikkaa..

Juu elikkäs sano sitten vm -95 Astra työsopimuksen irti.. Oireili siten että nyki alhaisilla kierroksilla muutaman viikon kunnes jätti välille.. Tulpanjohto poikki, siitä sitten vikaa puolaan ja erg-venttiili myös rikki.. Että näin.. Yleistäkin Astroissa..? Piti laittaa tilaukseen puola ja tuo kyseinen venttiili.. Osaako kukaan arvioida varaosien hintaa? Ilmeisesti ei halvimmasta päästä
91265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olisit kysellyt tilatessasi hintoja!!!

Äänestä
  • ..kun nyt ei ole homma rahasta kiinni..

    Äänestä

Sitä ei tarvitse/kannata uusia.

Äänestä
  • Mitähän tämä remonttireiska oikein sitten selitti.. Sanoi että siinä on vikaa ja että menee uusiin puihin..

    Äänestä

  • ASTRA kirjoitti:

    Mitähän tämä remonttireiska oikein sitten selitti.. Sanoi että siinä on vikaa ja että menee uusiin puihin..

    ymmärrä miks sä täällä hintoja kyselet jos ei kerran ole rahasta kiinni.

    Äänestä

  • egr venttiilin voi uusia jos tuntee olevansa eko-vihreä tms. egr alentaa typenoksideja tms. laskemalla pakokaasua takaisin imusarjaan.
    no sitä ei kuitenkaan mitata katsastuksessa.

    yleisin korjaus tuohon on se että tehdään reijätön tiiviste pellistä egr:n ja imusarjan väliin. ja jätetään piuhat kiinni egr-venttiiliin niin ei syty vikavalo.

    Äänestä

Jep mulla ei oo Astra mutta Opel kumminkin.
Mulla kaa meni tulpanjohto rikki.
Ja Puola poksahti samalla.
EIKÄ siinä vielä kaikki !!
Kun olin korjuuttanut noi vijat.
Niin jonkinajan päästä rupes KAT kilisee.
Eli kun kone kävi huonosti niin kattiin oli
päässyt palamatonta besaa joka räjähtää vasta
joudutuaan kuumaan kattiin.
OI OI kylläpä tuli lasku yhdestä tulpnjohdosta !!!

Eikä tässä läheskään kaikki mitä on ton Saksalais ihmeen kaa kokenut.

Saksalainen laatu on ihmeellinen käsitys !!!

Äänestä
  • älä moiti Ooppelia, muuten äippä sensuroi viestisi. Täällä saa mollata kaikkia muita autoja mutta Opel on tabu.

    Äänestä

  • astra98 kirjoitti:

    älä moiti Ooppelia, muuten äippä sensuroi viestisi. Täällä saa mollata kaikkia muita autoja mutta Opel on tabu.

    Minä koitan vaan auttaa toisa ihmisiä, että eivät joudu kärsimään samoja kärsimyksiä kuin minä Oopelin kaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ASTRA kirjoitti:

Juu elikkäs sano sitten vm -95 Astra työsopimuksen irti.. Oireili siten että nyki alhaisilla kierroksilla muutaman viikon kunnes jätti välille.. Tulpanjohto poikki, siitä sitten vikaa puolaan ja erg-venttiili myös rikki.. Että näin.. Yleistäkin Astroissa..? Piti laittaa tilaukseen puola ja tuo kyseinen venttiili.. Osaako kukaan arvioida varaosien hintaa? Ilmeisesti ei halvimmasta päästä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu