Minne olisi helppo ja halpa kielitaidottomien matkustaa?
Olemme menossa ensimmäistä kertaa ulkomaille, eikä kumpikaan puhu englantia. Halpa tarkoittaa meidän tapauksessamme alle 300e/hlö, eli yhteensä 600e lentoihin ja majoitukseen.
Vai kannattaisiko meidän kielitaidottomien vain suosiolla pysyä täällä kotosuomessa? Pakettimatka olisi varmasti meille se turvallisin vaihtoehto, mutta liian kallis.
Kielitaidottomat halvalla ulkomaille
2
856
Vastaukset 2
- Gdanskiin!
Halvalla, alk. 10 euroa/suunta, pääsee Wizzairilla www.wizzair.com Turusta Puolan Gdanskiin. Sielläkään eivät kaikki englantia puhu, mutta avuliaita ja ymmärtäväisiä ollaan. Hotelli voi varata www.booking.com sivuston kautta (suomenkielellä).
Puolan kevät on kauneimillaan huhti/toukokuussa.- Liivio
Gdansk on ihan hyvä ajatus, suosittelen! Opettelette vaan sanan centrum ja ostatte kartan niin sillä pääsee jo alkuun. Syöminen hoituu sillä, että monissa paikoissa on kuvat, jos tilaaminen pelottaa. Ja sitäpaitsi, minun mielestäni esim. Bulgariaan ja Turkkiin on seuramatkoja ollut halvimmillaan teidän budjetillanne, siinähän ne hoituisivat opastuksetkin. Hauskan loman saisitte jo silläkin, että menette Tallinnaan, hyppäätte bussiin ja ajatte sillä vaikkapa Tarttoon tai Liettuan Kaunasiin, molemmat aivan ihania kaupunkeja ja aikatauluja katsoessa ei juuri kielitaitoa tarvita. Rohkeasti matkaan vaan, kyllä se siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3941557- 861014
- 661006
- 134989
- 92940
- 94711
- 45691
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku125672Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50649En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57624