honda monkey kytkin

Moro! Laitoin mankiini 72cc pytyn ja kytkin alkoi luistaa, vaihdoin DRP racing kytkinlevyn jonka jälkeen kasasin koneen 'meilestäni oikein' ja nyt kytkin ei irrota, onko jollaan kokemuksia samanlaisesta probleemasta? Mitä meni vikaan?

Mailatkaa jos löytyy kokemusta asiasta! [email protected]
107752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kytkinpakan liian kireelle?

Äänestä
  • kiristän kytkimen vain niin että se ei kilise ja kolise ja lukiten lukkoprikalla ja esim. kierrelukitteella?

    Äänestä

on yleensä osaamattomassa korjaajassa.

Äänestä
  • löytyi viallisesta kytkin keskiöstä...

    Äänestä

APUA!!!! oon muutaman kymmenen kerran purkanu ja koonnu kytkimen, ostanu uudet ne jouset,levyt kaikki vi*un osat ja koonnu sen oiken ja sit on muuten kytkin vaijeriki uus ja tollee... mut se ei vaan irrota... on muillaki ollu ongelmia nähtävästi monkeyn kytkimen kanssa ja nyt alkaa mulle ainaki riittää ku oon tuhlannu kaikki säästöni siihen ruoskaan ja ei vaan ala pelittää.. mopo sportissakaan ei osata neuvoa eikä maahantuojalta... auttakaa te joku ihana ihminen minua !!

Äänestä
  • raavi munias

    Äänestä

raavi munias

Äänestä

raavi munias

Äänestä

raavi munias

Äänestä

Kytkin ei vain ole painunut oikealle paikalle kasatessa, silloin ei irroita.
Ota uusiksi kasaus ja kohdista rattaat OIKEIN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hm kirjoitti:

Moro! Laitoin mankiini 72cc pytyn ja kytkin alkoi luistaa, vaihdoin DRP racing kytkinlevyn jonka jälkeen kasasin koneen 'meilestäni oikein' ja nyt kytkin ei irrota, onko jollaan kokemuksia samanlaisesta probleemasta? Mitä meni vikaan?

Mailatkaa jos löytyy kokemusta asiasta! [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu