Sain omani, ihan ihanaisen hääpukuni. Pelotti, kun tilasin netistä mutta tää on IHAN MIELETÖN!! Istuu kuin hanska! Jii-haa! Olen niin (!!) helpottunut.
Nyt täytyy sinnitellä vielä pari kuukautta häihin, teksi mieli näyttää kaikille jo!!
Pakko kertoa!!
7
782
Vastaukset
- morxa
Mistä tilasit? itse tilaan kans netistä, en ole vielä uskaltanut.. Useilla sivuilla hyviä..
- Misericordia
Missä puku on tehty? Onko sen tehneet kiinalaiset näppäräsormiset pikkulapset?
- tilaaminen
No, voi tietysti nälviä muita netistä tilaamisesta, mutta tosiasia on, että lähestulkoon kaikki morsiusliikkeissä myytävät ketjupuvut on myös valmistettu nykyään Kiinassa. En sitten tiedä onko suuryrityksillä jotenkin varmemmin paremmat palkat kiinalaisille työntekijöilleen, mutta epäilen. Itse en siis tilannut netistä vaan ostin ihan tunnetun hääpukuvalmistajan puvun morsiusliikkeestä, mutta Kiinassa sekin on tehty. Hinnakasta Pronoviasta myöten puvut valmistetaan Aasiassa. Ainut vaihtoehto saada muualla tehty puku alkaa melkeinpä olla että teettää puvun Suomessa (kankaat saattavat silti olla Kiinassa valmistetut) tai sitten ostaa jonkun törkeänhintaisen luomuksen, joka on taatusti valmistettu Euroopassa.
- Puvulla on väliä
Aion itekki tilata netistä, mieleinen löytynyt DhGate.comista.. Mutta kerroppa ihmeessä lisää omastas :)
- Cupera (aloittaja)
Tilasin tuolta www.uniikkipuku.net. Sori, en tajunnut heti tohon alkuun laittaa. Olin niin innoissani ja unohdin kokonaan keskustella sen jälkeen. Niinhän se kai menee, kun saa haluamansa puvun, niin ei sitten tule niinkään pukukeskusteluiss hyörittyä :)
Suosittelen kuiteski tota firmaa. Mulla oli aika haastava muutoskin pukuun, mutta seki onnistu tosi hyvin. - Puvulla on väliä
Cupera (aloittaja) kirjoitti:
Tilasin tuolta www.uniikkipuku.net. Sori, en tajunnut heti tohon alkuun laittaa. Olin niin innoissani ja unohdin kokonaan keskustella sen jälkeen. Niinhän se kai menee, kun saa haluamansa puvun, niin ei sitten tule niinkään pukukeskusteluiss hyörittyä :)
Suosittelen kuiteski tota firmaa. Mulla oli aika haastava muutoskin pukuun, mutta seki onnistu tosi hyvin.Ihanaa! Olen onnellinen sun puolesta Cupera =)
- osta mainostilaa
Cupera (aloittaja) kirjoitti:
Tilasin tuolta www.uniikkipuku.net. Sori, en tajunnut heti tohon alkuun laittaa. Olin niin innoissani ja unohdin kokonaan keskustella sen jälkeen. Niinhän se kai menee, kun saa haluamansa puvun, niin ei sitten tule niinkään pukukeskusteluiss hyörittyä :)
Suosittelen kuiteski tota firmaa. Mulla oli aika haastava muutoskin pukuun, mutta seki onnistu tosi hyvin.Pistää ihan naurattamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849