Hakusanoja

jotu68

Olen 41v- 175 cm suomalainen ja asun Australiassa. Täällä olisi mukava aloittaa moottoripyöräharrastus kun kelejä riittää ympäri vuoden. En ole aiemmin ajanut, kokeillut vain joskus. Aion nyt ostaa max 10 000 aud maksavan pyörän täältä New South Walesista, postinumeron 2640 lähistöltä max 200 km. Olen hakenut osoitteesta http://www.bikesales.com.au/ sopivaa, mutta en oikein tiedä minkä olisi minulle passeli. Malleja ja merkkejä on tuhottomasti. Olisi mukavaa jos sinä asioista enemmän tietävä (tiedän minäkin paljon asioita, mutta tästä aiheesta en juuri mitään :-) ehdottaisit hakusanoja, joilla löytyisi täältä minulle sopiva, helposti käsiteltävä ja kuitenkin kunnollinen motskari. Olen iskämies ja ajelisin luultavasti suhteellisen vähän.Palaan Suomeen kolmen vuoden päästä ja aion tuoda pyörän tullessani kotiin. Siis en aio myydä sitä pois vaan pidän pitemmän ajan.
Vinkeistä kiitellen,

Mr Turunen
Albury
Australia

1

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -suosittelen hakemaan pyöriä joille on tarjolla suomessakin varaosia. suzuki, bmw, yamaha, honda, ducati sekä aprilia ovat ainakin pyöriä joille löytyy huolto myös suomessa.
      -http://www.motorcyclespecs.co.za/ osoitteessa on kuva lähes kaikista pyöristä mitä on.
      -Wikipediasta löytyy moottoripyörien valmistajista kaikista jonkinlainen sivu sekä tietoa mallien valmistuksesta.
      -Bikesales.com.au sivustolla kannattaa valita hakuun yli 600 kuutioiset alle 10000aud maksavat pyörät ja näin näet mitä "oikeita pyöriä" on tarjolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1984
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1730
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1400
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      79
      1375
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      946
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      943
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      892
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      876
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      873
    Aihe