Vittuuria Bella Amanda

Mitä pidätte esikoisemme tulevasta nimestä joka on Vittuuria Bella Amanda.
6338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ihan oikeesti, vai onko kenties provo? :D Bella Amanda on siis ihania nimiä mutta että Vittuuria? järkyttävä.

Äänestä
  • no voi vittu

    Äänestä

  • Mikä vika on Vittuuriassa? Jos se on susta huono niin sehän on vaan sun mielipide. Vicktoria on ehkä liian tavallinen ja hankala suomalaisille lausua. Vittooria olis ollut toinen, mutta musta muoto Vittuuria on pehmeämpi.

    Äänestä

  • Sophiaaa kirjoitti:

    Mikä vika on Vittuuriassa? Jos se on susta huono niin sehän on vaan sun mielipide. Vicktoria on ehkä liian tavallinen ja hankala suomalaisille lausua. Vittooria olis ollut toinen, mutta musta muoto Vittuuria on pehmeämpi.

    Älä puhu paskaa.

    Äänestä

  • Sophiaaa kirjoitti:

    Mikä vika on Vittuuriassa? Jos se on susta huono niin sehän on vaan sun mielipide. Vicktoria on ehkä liian tavallinen ja hankala suomalaisille lausua. Vittooria olis ollut toinen, mutta musta muoto Vittuuria on pehmeämpi.

    sorry, mutta voitte olla varmoja ettei mene nimilain nojalla läpi.

    Äänestä

hmmm... vittu...uria. kas kun ei vittuurea. vittu-urea. Tulee mieleen lyhyesti ja ytimekkäästi sekä vittu että virtsa. onko nyt ihan loppuun asti mietitty?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sophiaaaa kirjoitti:

Mitä pidätte esikoisemme tulevasta nimestä joka on Vittuuria Bella Amanda.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu