Nyt on ensimmäinen itsepauloitettu verkko valmiina. Opastuksen hommaan sain vanhalta kokeneelta verkon pauloittajalta ja kyllähän se lopulta rupesi homma sujumaan. Aikaa siihen tuhraantui ihteensä n 16h, elikkäs melekosen kauan :). Ei kyllä oikein löisi leiville, jos pitäisi työkseen tehdä.
Jostakin keskustelus lueskelin, että joku olisi pauloittanu verkon kolmeen tuntiin. Tuntuu aikas uskomattomalta, vaikka aloittelian hitautta tietysti omassa puuhassa oli.
Verkko ei taatusti jää viimeiseksi omatekoiseksi, sen verran kärpänen kyllä puraisi.
Verkon pauloitus
4
4212
Vastaukset
- Wanha jäärä
Kalamies.com Rakentelu /verkonrakennuskurssi.
Kyllä se tavallinen verkko tulee pauloitettua kolmeen tuntiin ja ohessa voi katsella telkkuakin.- Anonyymi
Tulisin mielelläni katsomaan sitä kolmentunnin tekelettä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulisin mielelläni katsomaan sitä kolmentunnin tekelettä.
Minä teen puolituntia päivässä tulee valmista noin 5metriä/päivä.12 päivää ja 60metrin yläpaula on valmis,sit vielä toinen mokoma alaseen.
Erikoismiehet tekee verkon netissä kolmeen tuntiin,suomeksi esim 38verkko 8,7silmää/minutti ja katselee samalla telkkua,mahtaa kauniit ja rohkeat mennä sivu suun,ikäkin tekee tepposensa.voi olla,että kolmen tunnin tekijät näkee unta.toki jos tekee sellaisen halpahalli pauloitus verkon siinä menee puolituntia.jos pauloittaa kunnolla aikaa menee.on tullut tehtyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815