Nyt on ensimmäinen itsepauloitettu verkko valmiina. Opastuksen hommaan sain vanhalta kokeneelta verkon pauloittajalta ja kyllähän se lopulta rupesi homma sujumaan. Aikaa siihen tuhraantui ihteensä n 16h, elikkäs melekosen kauan :). Ei kyllä oikein löisi leiville, jos pitäisi työkseen tehdä.
Jostakin keskustelus lueskelin, että joku olisi pauloittanu verkon kolmeen tuntiin. Tuntuu aikas uskomattomalta, vaikka aloittelian hitautta tietysti omassa puuhassa oli.
Verkko ei taatusti jää viimeiseksi omatekoiseksi, sen verran kärpänen kyllä puraisi.
Verkon pauloitus
4
4551
Vastaukset
- Wanha jäärä
Kalamies.com Rakentelu /verkonrakennuskurssi.
Kyllä se tavallinen verkko tulee pauloitettua kolmeen tuntiin ja ohessa voi katsella telkkuakin.- Anonyymi
Tulisin mielelläni katsomaan sitä kolmentunnin tekelettä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulisin mielelläni katsomaan sitä kolmentunnin tekelettä.
Minä teen puolituntia päivässä tulee valmista noin 5metriä/päivä.12 päivää ja 60metrin yläpaula on valmis,sit vielä toinen mokoma alaseen.
Erikoismiehet tekee verkon netissä kolmeen tuntiin,suomeksi esim 38verkko 8,7silmää/minutti ja katselee samalla telkkua,mahtaa kauniit ja rohkeat mennä sivu suun,ikäkin tekee tepposensa.voi olla,että kolmen tunnin tekijät näkee unta.toki jos tekee sellaisen halpahalli pauloitus verkon siinä menee puolituntia.jos pauloittaa kunnolla aikaa menee.on tullut tehtyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521663826Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään763034Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442101Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka221944Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?461828TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851321Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251258- 401250
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581028Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10738