Olen monesti kaivannut Lea Lavenia esiintymään lavoille. Onko tietoa kiertääkö hän vielä lavoja tai ravintoloita esiintymässä. Ei ainakaan täällä Pohjanmaalle ole. Samoin on aikoinaan niin hyvä-ääninen Mikko Kilkkinen kadonnut. Liekö lopettanut tangokuninkuuden jälkeen.
Esiintyjistä
Uusiotanssija
3208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Taitaa olla jo eläkkeellä-
Lea ei enää vakituisesti keikkaile, mutta ei ole myöskään keikkailua täydellisesti lopettanut. Duokeikkaa säestäjän kera voi olla ohjelmassa ja myös satunnaisesti bändin solistina. Omaa bändiä Lealla ei enää ole enkä ole varma siitä että onko Lean vanha bändi koossa - joskus olen kuitenkin todennut "tämän bändin" olevan Lean vanha bändi - en tiedä olenko toteamukseni kanssa ollut väärässä.
Mikko vaihtoi tanssiareenoilta klassiseen suuntaan, mutta hänen ohjelmistoaan en tunne.
Kiitos vastauksista. Esiintyjät pakkaa olla niitä samoja aina. Huissilla oli Juha-Matti avajaisissa enkä ole aikaisemmin ollut hänen tanssikeikoillaan. Mutta musiikki ja esiintyminen oli virkistävän hyvää.