Lennot varattu, hotelli hakusessa. Matkan kesto 6 pv, pariskuntana ollaan menossa. Millaisia kokemuksia on Hotel Skanstesta? aika edullinen hintatasoltaan näyttäisi olevan. Vai olisiko jollain kokemusta jostain muusta hotellista keskustan liepeillä? emme odota majoitukselta mitään luksusta, perutaso riittää, aamiainen plussaa!
Hotel Skanste
5
661
Vastaukset
- Count of Bierini
Katso tuolta enemmän. Paljon ja halvalla. Aamiainen sisältyy LÄHES kaikissa hotelleissa hintaan.
http://www.rigatours.net/booking.php
Skanste ei ole ihan lähellä keskustaa. Tosin ei nyt kaukanakaan, mutta kannattaa vielä harkita.
Tasoltaan ihan tavanomainen. Sijaitsee ihan Arena Rigan lähellä - Count of Bierini
Hätäseen kun lueskelee, ei tule niin ajatuksella kirjoitettua kaikkea.
Mutta tuolta voisi löytyä 6 päivän reissulle jotain http://rhgs.blogspot.com/
Pistipä silmään kelaillessani näitä täällä, ja saattaisi olla avuksi.- Riikaan toukokuussa
Meneeköhän mikään bussi lentokentältä tätä kautta (siis tämän kyseisen hotellin)?Esim. numero 22.Vai onkohan se otettava taksi.
- abdolute
Skanste kaukana keskustasta. Check in ihmeellisen myöhään. siivooja saattaa tulla vasta neljän aikaan huoneisiin..Ei kannata paljon arvotavaroita huoneeseen jättää, ovi oli puoliksi auki ja heilui edestakas pelkästä ilmavirrasta.
Aamupalalla oli hyvin pelkistetty,aikas ankea. Portaat,ei hissiä. Ns. ilmainen netti: oli todella jumittunut kone respan tiskin vieressä. yksikään sivu ei auennut.
En voi suositella,muutakuin todella budjetti-matkailijoille. - labb44
Lähimmät keskustaan menevät bussit 3,11 ja 33. Lentokentälle pääsee keskutasta bussilla 22 yleensä maksavat 0,70latia.
taksi maksoi lentokentältä 10latia..vanhasta kaupungista kiskoivat parin kilsan matkasta saman 10latia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713448
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811449Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251219- 1581192
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192968- 35951
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16913Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57812Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk81739- 62735