Ulko varasto

ninnuliini61

Sisäänkäynnin edessä!Muutin marraskuussa uuteen vuokra-asuntoon.ja tässä asunnossa on ulko varasto rakennettu etuoven eteen joita yhdistää katos ,ja oikealla puolella on "kiinteä puoliaita".en löydä netistä vastausta siihen mitä minun pitäisi tehdä jotta energia virtaisi sisään?pääseekö se?rivitalo on punainen ja ulko-ovi sijoittuu sektorille 6 eli luoteeseen avuliaat ystävät.millä konstein voin parantaa energioita virtaamaan?Tuulikaappi on ahdas kun sinne on tehty kiinteä "kenkäteline ja sen yläpuolelle laitettu kaappi,,väliovi aukeaa tuulikaappiin mikä tekee siitä vieläkin ahtaamman ja hankalan.mitä teen?Ei oikein voi repiä poiskaan kun asunto ei oma:( neuvoja?

3

792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä jos kuka sen

      Noo, pidä ovea puoli tuntia normaalia pidempään auki niin kyllä se siitä, ainakin VattenFuk vai fall? on tyytyväinen jollei hyväkakku tulisikaan.

      • lifeguide.fi

        sisustustarvikkeita löydät lifeguide.fi


    • Ei kestä kiittää.

      Värkkää sellainen poljettava tuuletin ja aseta se ulko-ovelle siten, että lavat imevät ilmaa ulkoa sisään. Sitten vain 10min reipasta poljentaa, jolloin asuntosi täyttyy energiasta. Huom kun lopetat polkemisen mene äkkiä sisälle ja sulje ovi perässäsi, jotta energia ei pääse karkaamaan takaisin ulos. Toista tämä vähintään kolme kertaa päivässä tai silloin kun tunnet itsesi todella väsyneeksi ja/tai masentuneeksi. VAROITUS! Alkuhuumassa voit äkkiä polkea liikaa, etkä saa nukuttua liiallisen energiatason vallitessa asunnossasi. VINKKI! Käy naapurissa vaikka kahvilla ja ota iso jätesäkki mukaan. Lähtiessäsi voit kauhaista säkin täyteen naapurin energiaa ja vapauttaa sen sitten omaan tölliisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4545
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1720
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1225
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe