Täysin maksuttomia strategiapelejä?

Itse tykkään pelata Traviania ja Bitefightia, mutta niissä on vaikea menestyä jos ei käytä oikeaa rahaa ostaakseen peliin kultaa tai vastaavaa. Itse en halua oikeaa rahaa näihin peleihin käyttää, joten pelaaminen käy tylsäksi nopeasti. Olisiko kellään siis tietoa jostain näiden pelien kaltaisesta nettipelistä, jossa ei ole mahdollista ostaa oikealla rahaa mitään?
6223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pelin nimeltä erepublik voi kai laskea sosiaaliseksi strategiapeliksi. Pelissä on kyllä kultaa, mutta sitä ei monetkaan osta ja sitä saa kyllä muutenkin. Joten laskisin pelin maksuttomaksi.

Peli on siis yhteiskuntasimulaattori, jossa voit ryhtyä yrittäjäksi, politikoksi, sotilaaksi tai ihan perus tallaajaksi. Peliin voi kuluttaa aikaa minuutista moniin tunteihin ilman pelkoa, että joku hyökkää sillä väliä. Pelissä pelataan eSuomen puolella, joten yhteisö on hyvin tiivis. Tervetuloa mukaan vain kokeilemaan.

Lisätietoa eSuomen kotisivuilta: www.erepublik.fi
Foorumilta: www.erepublik.fi/forum
Rekisteröityminen peliin: http://www.erepublik.com/en/referrer/Hawley (Suomen valtio saa vähän rahaa)

Tervetuloa tutustumaan peliin.

eSuomen rekrytointiministeri

Äänestä
  • Hei, itsekkin olen peliä tainnut kokeilla ja muistaakseni se oli oikeinkin hyvin toteutettu. Voisi oikeastaan saman tien kokeilla uudestaan, pitkästa aikaa...

    Äänestä

  • kuullostaa ihan mielenkiintoiselta peliltä tuo erepublik, täytyypä kokeilla

    aloittajalle: koita Tribal Wars -nimistä peliä, samantapainen kuin travian paitsi pääsee nopeammin vauhtiin

    Äänestä

  • uusi emaailmassa kirjoitti:

    kuullostaa ihan mielenkiintoiselta peliltä tuo erepublik, täytyypä kokeilla

    aloittajalle: koita Tribal Wars -nimistä peliä, samantapainen kuin travian paitsi pääsee nopeammin vauhtiin

    Kiitos näistä, kokeilen molempia :) Vielä saa ehdottaa kuitenkin jos jollain on jotain muita pelejä tiedossa...

    Äänestä

siinä linkkiä alla, on kylläkin mahdollista ostaa ''supporteria'' mutta harvemmat niin tekevät. Eikä se paljoa kylläkään hyödytä, vähän saman tyylinen kuin hattrikissä. Ihan kärki pelaajatkaan eivät kaikki ole ostaneet. En myöskään minä ja kohta maksimi taso saavutettu. Mainio strategia peli.



http://s2.thewrestlinggame.com/wg.asp?w=26769

Äänestä
  • Kiitti vinkistä, täytyy tsekata...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Itse tykkään pelata Traviania ja Bitefightia, mutta niissä on vaikea menestyä jos ei käytä oikeaa rahaa ostaakseen peliin kultaa tai vastaavaa. Itse en halua oikeaa rahaa näihin peleihin käyttää, joten pelaaminen käy tylsäksi nopeasti. Olisiko kellään siis tietoa jostain näiden pelien kaltaisesta nettipelistä, jossa ei ole mahdollista ostaa oikealla rahaa mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu