kovalevyltä

Tervehdys kaikille.

Onkohan kellään kokemusta/tietoa miten sais kovalevyllä olevista jpg kuvista perinteisiä valokuvia. Vaimo ei luota tulostimella tehtyjen säilyvyyteen.
Kannattaako kokeilla kodakin mainostamaa palvelua? Onko muita vastaavia?

T:Vauvallinen mies.
4385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paas katsoen esim.

www.efoto.fi 20c /kpl
www.eiri.fi 25c/kpl

jne....

Äänestä

Milläs luulet (vaimos luulee) että ne ifillä tai jossain muualla kuvia tekee kuin nopealla tulostimella ???

Äänestä
  • niin kuin oikeat negatiivistakin tehdyt valokuvat. Kestävät hiukan pitempään, kuin tulostimilla kyhätyt, vaikka kuinka arkistointikelpoista väriä olisikin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paperille kirjoitti:

Tervehdys kaikille.

Onkohan kellään kokemusta/tietoa miten sais kovalevyllä olevista jpg kuvista perinteisiä valokuvia. Vaimo ei luota tulostimella tehtyjen säilyvyyteen.
Kannattaako kokeilla kodakin mainostamaa palvelua? Onko muita vastaavia?

T:Vauvallinen mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu