ihmisille, jos toiselle ihmiselle on asiaa.. niin toki aina voi ottaa yhteyttä toiseen ihmiseen.. keinoja on monia.. ja jos toista ei näy voip mennä vaikka katsomaan mitä sille kuuluu ja näkyy...
netissä ihmiset on kasvokkain ja tuntemattomia toisilleen.. kunhan he toisiin tutustuu ja varsinkin jos vielä näkevät toisensa.. niin se on jo sitten jotain..
netissä ihmiset on kasvokkain ja tuntemattomia toisilleen.. kunhan he toisiin tutustuu ja varsinkin jos vielä näkevät toisensa.. niin se on jo sitten jotain..
Vastaukset 5
Vanhimmat
minun pitäisi tutustua minulle täysin vieraisiin ihmisiin. Koko palstailun ideahan on se, että saan tuntemattomana puhua tuntemattomalla. Oli hän luonnossa vaikka naapurini, ei kiinnosta. En kai naapurilleni paljastaisi kaikkea sieluni syvyyksiä, mikä taas on täällä halutessaan helppo tehdä.
Ystävät ovat ihan muualla, kuin täällä. Toki jotkut sielunsisaret/veikot, voivat vaikka tutustuakin ihan liveen asti, muttei se ole tämän juju.
Treffipalstoja on olemassa.
Etköhän itsekin täällä orjana ole ja toisia hauku, siellähän sitten nähdään kiirastulessa.
antamalla asemalla Sinä muita tuomitset?
Tuleeko mielen viereesikään, että vaikkapa minulla voi olla kodissani sairautta, joska takia en voi matkata maatamme ristiin rastiin? Suvennytkö koskaan hetkeksikään meidän muiden mahdollisiin ongelmiin ja vastoinkäymisiin?
ja tehän sitä olette tehnyt... jopa muutama yritys on teidän tekojen takia mennyt konkurssiin.. otatteko vastuun niistä teoista?
Mitähän tekoja miekin olen tehnyt sulle.
Kaaikista teoistani olen joutunut tai saanut vastuun ottaa miten sen nyt sitten ajattelee. Siksi on mun hyvä tänään olla kun anteeksi olen pyytänyt ja saanut ja anteeksi antanut ihmisille jotka mulle on pahaa tehnyt.
Mun ei tarvi tulla palstalaisia syyttämään omasta elämästä.