onko kellään kokemusta kyseisestä firmasta helsingin seudulla? firma oli lähettänyt laskun tehdyistä ilmastoinnin puhdistuksesta sun muista...talossa ei edes ole kyseisiä järjestelmiä... onko kellään samantapaisia kokemuksia? olen kyllä lukenut hyvistä kokemuksista.. mutta tämä menee jo törkeyden puolelle...kun laskusta soitettiin ja kysyttiin selvitystä niin asialle vaan naurettiin kun kyseessä olisi joku hauskakin asia.. lasku on nyt mitätöity mutta mikä ihme käytös tämä?! Missä on yrityksen moraali?! kohdellanko vanhuksia näin??!!
fixi oy
6
4925
Vastaukset
- juupa juu
viime viikolla katselin keskusteluja kyseisestä firmasta. jostain syystä niitä ei enää löytynyt. olisikohan poistettu?
- Anonyymi
Meillä samanlainen kokemus Oulun Fixiltä.
Olivat lähettäneet laskun omakotitalon ilmastointiputkien puhdistuksesta. Omistaja kertoi, että ko.suoritusta ei oltu tehty. Silti tuli 350€ lasku, jonka mukana oli toimituspöytäkirja, mutta siitä puuttui asiakkaan hyväksyntä. Soitin ko. toimittajan puhelimeen joka ohjautui automaattiin, jossa luvattiin ottaa yhteyttä. Yhteyttä ei otettu. Asiakkaana oli vanhus.
TÖRKEÄÄ TOIMINTAA !! - Anonyymi
Oulussa toimiva FIXi oy EN SUOSITTLE
- Anonyymi
Kyseisen firman myyntitykki soitti ja ehdotti ilmastointiputkien ja koneen puhdistusta.
En lämmennyt oikein ajatukselle ja hän sinnikkäästi jatkoi, että ovat tulossa pohjoiseen keikalle ja muutamalle kohteelle olisi vielä tilaa ja erinomainen tarjoushinta kun tehdään se samalla. No kieltäydyin edelleen kohteliaasti jollain myyjä rupesi tilskuttamaan vastaan. No se puhelu päättyi sitten hyvinkin nopeasti, joten ei kiitos kyseisen firman palveluja mulle. - Anonyymi00005
Eipä herätä luottamusta tämän puljun omistaja.
- Anonyymi00006
Laakerin vaihto ilmanvaihto koneesta onnistui mutta laskua ei ole näkynyt, kylläkin tuli viesti miksi lasku on maksamatta, kun en ole nähnyt laskua työstä, puhelimeen ei vastata vaikka soittaa ja viestiä olen lähettänyt???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692489Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842384Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172110Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä411768Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai841722Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171687Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2581555Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251027Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he322984Unelmia Italiassa: Totuus Ralph-pojan kanssa pitkästä ajomatkasta Italiaan
Viime kesän kynnyksellä Kikotin-matkailuauto lähti tien päälle ja matka halki Euroopan kohti Italiaa starttasi. Tämä oli4840