Eli oon siis pelannu pelin läpi moneen otteeseen, ja nyt mulla on tavoitteena kerätä kaikki treasuret. Oon löytänyt kaikki pronssiset ja hopeiset kultaiset englannista ja japanista. Voiko joku kertoa mistä löytäisin muiden tasojen kultaiset treasuret. Alkaa pikkuhiljaa pänniä kun oon vetänyt tasot 100 keraa läpi löytämättä niitä .. :D
APUA LEGENDISSÄ ?
LJDFHLADN
3479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eka taso ps2
Yks hopee on siellä sisällä, jossa pitää saada keinulaudan avulla ne laatikot ylös, ni ku oot avannut oven ja meet kettinkejä pitkin ni toisella seinustalla on samanlaiset kettingit. Kiipeet avattavan oven (jos katot sitä päin) oikealta puoleta.
vika hopee on siinä, ku on avannu sen äskösen oven ja sit pitää painaa niitä nappei ja sen jälkeen jatkat eteenpäin ja ku tulee kuoppa, ni mee sinne. Siellä on jaguaari ja jotain pyöriviä tankoja. Sillä seinustalla, jolta tulit, ni on paakkim jota voi työntää eteen ja siitä vaan jatkat eteenpäin
Muita en muista ja kultaa en tiiä, ku oon just ettimässä sitä.
Huom. ps2
toivottavasti autto :)
Peru-Return to Paraiso
Kultainen patsas on siellä aika lopussa, jossa täytyy saada kolme kuulaa paineherkkien laattojen päälle. Kun lähdet pois sieltä ja olet sen ison rotkon puolivälissä, jossa on köysi, niin kiipeä köyttä ylemmäs ja hyppää siihen suuntaan, josta tulit, mutta vastakkaiselle puolelle. Roiku ja hypi haljenneiden reunusten ohi ja kiipeä kammioon. Sieltä löydät kuulan. Anna kuulan vieriä mäki alas ja se rysäyttää seinän. Työnnä kuula alas ja keskimmäisen astinlaatan päälle (älä työnnä edellistä kuulaa pois). Vieressä oleva patsas nousee ja siitä avautuu jalusta. Ota kultaesine heti, tai lara ei välttämätt enää "osaa" ottaa sitä. (Minulle kävi niin ja jouduin aloittamaan alusta) :)
Ps2
autto paljon, kiitti (: