Ja tässä kysymys älykkyysluokassa Ö. Sain siskon macbookin käyttööni siksi aikaa kun hän lähti lomalle. En siis ole tätä aikaisemmin pahemmin käyttänyt. Internetin näyttö on kuitenkin aivan liian pieni, huononäköinen kun olen niin ailkaa jo päätä särkeä. Eli mistä ihmeestä tämän näytön saisi kokonäyttöön? Luulisi että se on tuo vihreä pallukka näytön laidassa, mutta ei :O hieman tuossa asetuksia selailin, mutta en todellakaan uskalla niiden kanssa lähteä präläilemään, etten vain sotke siskon asetuksia. Vakuutin hänelle, että käytän konetta vain netissä hengailuun..
Auttakee windows-pöljää! :D
internet kokonäyttöön
2
497
Vastaukset
- Lumi Tiikeri
Helpoiten saat sen kun nappaat kiinni tuosta ikkunan yläpalkista vaikka sen vihreän pallukan oikelata puolen ja vedät ikkunan tuohon ihan yläpalkkiin jossa on tuo omena logo ja Safarin pudotus valikko ja päästät irti, tämä isontaa sen hetkisen ohjelman ikkunan täyteen ruutuun. Toinen vaihtoehto on että ikkunan oikeasta alalaidasta otat kiinni ja venytät ikkuaa niin isoksi kun haluat. jos et näe lukea kunnolla niin omppunappu pohjaan ja napista isonnat kaikkea ikkunassa olevaa ja omppu ja - napista pienennät.
- Windows-pöljä
Haha katsos kummaa kun alkoi näyttö suurenemaan :D Kiitos paljon avusta!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010906Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710369Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335801Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804624Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313106- 1713105
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391903Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981498Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61330Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161254