aamulehti

eräs..

7

373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wish W

      Turha tulla aukomaan päätä, ettei varotettu !
      GiiClub/Winclub/Wincapitasta ei varoittanut kukaan, poliisinkin vain hymisteli 2005 - 2008 maaliskuuhun saakka.


      Sijoita vain niin paljon kuin haluat hävitä
      Wish W. (suom. Toivo voitosta) ja toivoksi jää....

      • Capitan ohjelma on varmasti toimiva valuuttaohjelma ja sillä tullaan pelaamaan kuten hedelmäpeliä kunnes kolikot loppuu.
        Muutmilla on sisäänrakennettu pelaamisen tarve ja tätä tarvetta tyydyttämään on perustettu WISH kuten lyhennekin on huumorimielessä aikanaan muodostettu.


      • tomeliuk
        sunlin kirjoitti:

        Capitan ohjelma on varmasti toimiva valuuttaohjelma ja sillä tullaan pelaamaan kuten hedelmäpeliä kunnes kolikot loppuu.
        Muutmilla on sisäänrakennettu pelaamisen tarve ja tätä tarvetta tyydyttämään on perustettu WISH kuten lyhennekin on huumorimielessä aikanaan muodostettu.

        saan sataseni pois??en tiennyt et tää ois tälläistä


      • GFVGF
        tomeliuk kirjoitti:

        saan sataseni pois??en tiennyt et tää ois tälläistä

        siis painetussa lisää nyt kyllä on tämän yrityksen loppu tullut:DDD


      • kieku ja kaiku
        GFVGF kirjoitti:

        siis painetussa lisää nyt kyllä on tämän yrityksen loppu tullut:DDD

        >siis painetussa lisää nyt kyllä on tämän yrityksen loppu tullut:DDD

        Aivan kuin olisin kuullut tuon ennenkin? Miten voi monta vuotta kaikua?;)


    • kansleri...

      Onpahan asiantuntija. Ilmankos Suomen pankkitoiminnan instrumentit ovat heikkalaatikkotasoa (ei ole oma oivallukseni, on aikapäiviä sitten yhden todellisen asiantuntijan toteama). Huh Huh meidän nykyisiä kansallisia "asiantuntijoita".

      Onko kauppakorkeakoulussa laisinkaan oppituolia, jonka aiheisiin kuuluisi valuuttakauppa. Valuuttakaupan arvo maailmalla on yht'ä suuri kuin kaiken muun kaupankäynnin arvo yhteensä. Saattaa olla tänään jopa suurempi. Mutta tämähän ei ole kiinnostanut kansleria.

      Aamulehden "asiantuntija" saatta olla jopa ostettu puhumaan noin. Liiketoimissa kartan tarkkaan mainitun asiantuntijan.

      Ketkä linevät HS:n artikkeleissaan mainitsemat asiantuntijat. HS ei anna nimiä eikä tahoja - liekö lehden ulkomaanmatkaajat kyseessä - aina kun lentokentällä vaihtaa valuuttaa, niin häviää.

      • Velllihousu

        Huussin ainoa valuuttatraderi oli tv:stä tuttu Ilkka, joka tahkosi 1,4 tonnista 3 tonnia 2 viikossa, mutta lopetti siihen. Ilkan potti katosi kerralla bittiavaruuteen, koska homma loppui siihen. Näin on käynyt kaikille muillekin tuntemilleni huussitreidareille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      173
      1676
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      107
      969
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      85
      809
    4. Mitä muistoja teillä on kaivatusta?

      😇
      Ikävä
      51
      655
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      653
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      547
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      508
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      503
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      190
      450
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      439
    Aihe