Murren murkinan jauheliha

Heippa,

onkos kellään kokemusta mm:n nauta/sika jauhelihasta (se 1,80 kg maksava).
Vastaako enempi Kennelrehun raadolta haisevaa verimössöä vai esimOscar jauhelihaa, jota voisi itsekin erehtyä haukkaamaan =)=) ????
2182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eikä kennelrehunkaan jauhelihassa ole ollut valittamista, ainakaan meillä ei ole koskaan vuosien aikana haissut raadolta ja koirat ovat tykänneet.

Äänestä

jauheliha ainakin on (koiran mielestä) parasta jauhista :). Sahaan pötkön neljään osaan ja laitan pakkaseen. Helppo ottaa joka aamu annos sulamaan...niin ja ei haise millekkään :) Kilon pötköissä myydään...itse olen ostanut sitä k-marketista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nappula__ kirjoitti:

Heippa,

onkos kellään kokemusta mm:n nauta/sika jauhelihasta (se 1,80 kg maksava).
Vastaako enempi Kennelrehun raadolta haisevaa verimössöä vai esimOscar jauhelihaa, jota voisi itsekin erehtyä haukkaamaan =)=) ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu