Hotelli perheelle...

Amsterdamissa

Tervehdys!

Olemme lähdössä huhtikuun 20. päivä yksivuotiaan poikamme kanssa Amsterdamiin. Kuulisin mieluusti kokemuksianne ja vinkkejänne keskustan alueen edullisista mutta perusmukavista ja siisteistä hotelleista (kova vaatimustaso :) Keskustan alueelle haluaisimme jo siksikin, että tarvittaessa olisi helpompaa hilpaista hotellille, jos seurueen nuorinta alkaa vastaansanomattomasti kyrsiä. Mitään luksusta emme siis hae, mutta haussa on rauhallinen hotelli, jossa ei haise home tai urea eivätkä luteet järsi. Sekin on koettu. Edellisellä Amsterdamin reissulla yövyttiin teltassa, eli kyllä kai nämä vaatimukset keski-ikäisyyden ensioireita alkavat olla :)

Hyvää kevättä kaikille!

Jussi

2

627

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palamedes

      Olen ollut itse tällaisessa huoneistossa (studio = yksiö), josta pidin kovasti. Se on lähellä kaikkea ja lisäksi raitsikat kulkevat.
      http://www.studiopalamedes.com/

      Siellä saisi olla omassa rauhassa ja syödä aamiaisen silloin kun haluaa eikä lähistöllä tuprutella pilveä, kai.
      Ainut ongelma teidän tapauksessanne on lapsen kuskaaminen studioon ja sieltä pois. Studio on tavallisen amsterdamilaistalon ullakolla ja sinne vievät maan tavan mukaan jyrkät rappuset.
      Kannattaa silti harkita!

      • +++++

        Näytti tosi makeelta toi studiojutska! Tarttee pistää korvan taa seuraavaa kertaa ajatellen.

        Me yövyttiin lähellä keskusrautatieasemaa Crowne Plazassa ja se oli tosi onnistunut ratkaisu. Remontoitu hiljattain, kuulemma. Ihana siisti hotelli ja palvelu pelasi oikein hyvin. Sijainti oli ihanteellinen. Hinta ei ollut kaikkein edullisin, mut ekakertalainen ei uskalla ottaa turhia riskejä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      141
      13250
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      86
      3697
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      128
      3000
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1420
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      41
      1406
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      156
      1363
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1294
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1234
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1081
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe