Hotelli perheelle...

Amsterdamissa

Tervehdys!

Olemme lähdössä huhtikuun 20. päivä yksivuotiaan poikamme kanssa Amsterdamiin. Kuulisin mieluusti kokemuksianne ja vinkkejänne keskustan alueen edullisista mutta perusmukavista ja siisteistä hotelleista (kova vaatimustaso :) Keskustan alueelle haluaisimme jo siksikin, että tarvittaessa olisi helpompaa hilpaista hotellille, jos seurueen nuorinta alkaa vastaansanomattomasti kyrsiä. Mitään luksusta emme siis hae, mutta haussa on rauhallinen hotelli, jossa ei haise home tai urea eivätkä luteet järsi. Sekin on koettu. Edellisellä Amsterdamin reissulla yövyttiin teltassa, eli kyllä kai nämä vaatimukset keski-ikäisyyden ensioireita alkavat olla :)

Hyvää kevättä kaikille!

Jussi

2

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palamedes

      Olen ollut itse tällaisessa huoneistossa (studio = yksiö), josta pidin kovasti. Se on lähellä kaikkea ja lisäksi raitsikat kulkevat.
      http://www.studiopalamedes.com/

      Siellä saisi olla omassa rauhassa ja syödä aamiaisen silloin kun haluaa eikä lähistöllä tuprutella pilveä, kai.
      Ainut ongelma teidän tapauksessanne on lapsen kuskaaminen studioon ja sieltä pois. Studio on tavallisen amsterdamilaistalon ullakolla ja sinne vievät maan tavan mukaan jyrkät rappuset.
      Kannattaa silti harkita!

      • +++++

        Näytti tosi makeelta toi studiojutska! Tarttee pistää korvan taa seuraavaa kertaa ajatellen.

        Me yövyttiin lähellä keskusrautatieasemaa Crowne Plazassa ja se oli tosi onnistunut ratkaisu. Remontoitu hiljattain, kuulemma. Ihana siisti hotelli ja palvelu pelasi oikein hyvin. Sijainti oli ihanteellinen. Hinta ei ollut kaikkein edullisin, mut ekakertalainen ei uskalla ottaa turhia riskejä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe