kolme työnhaku ilmoitusta olen jättänyt ja ainoastaan yhden vastauksen sain mutta hylkäsin sen koska huoraksi en ala vaikka kaikki menis ulosottoon. onko kukaan saanut näiden sivujen kautta normaalia työtä? vieläkö kannattaa kokeilla tai luovunko odottamasta ihmettä?
kysymys
ihmettelevä nainen
6232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hain tän palstan kautta Kuorma-auton kuskin ja varastomiehen töitä Pääkaupunkiseudulta mutta en saanut kovin asiallisia vastauksia tän palstan kautta. Kyllähän tällä palstalla varmaan jonkinlainen merkitys en sitä yleistä mut en jaksa uskoo että kovin moni tätä kautta töitä saa.
mut ainahan kannattaa yrittää aktiivisuus aikanaan palkitaan.
Tsemppiä ja onnea toivotaan että tärppää ja etenkin että saat asiallisia vastauksia.
Työnantajana voin kertoa, että on huomattavasti helpompaa ja ajankäytön kannalta tehokkaampaa laittaa työpaikkailmoitus ja odottaa hakemuksia potentiaalisilta työntekijöiltä kuin selata työnhakijoiden omia ilmoituksia. Lisäksi suurin osa työntekijöiden ilmoituksista täällä suomi24:ssa on tasoltaan ala-arvoisia ja tiedoiltaan pahasti puutteellisia, joten senkin vuoksi harva työnantaja vaivautuu selaamaan näitä. Jos haluat työpaikan, ryhdy itse aktiivisesti etsimään äläkä tyydy laittamaan ilmoitusta keskustelupalstalle.
sattuisiko sinulla olemaan töitä tarjota?
Valitettavasti taidat olla oikeassa, ei näiltä sivuilta töitä löydy. Itsekin olen jättänyt ilmoituksia erinäisiä kertoja mutta en ole saanut ainuttakaan järkevää vastausta. Olen kuitenkin ammattimies useilla rak/remontti aloilla ja kaikenlaista muutakin kokemusta löytyisi. Mutta kun ei niin ei, tehkööt sitten hommansa itse. Tsemppiä sinulle kuitenkin ja yritä vaikka suoraan firmoihin. Itse olen aina saanut työpaikkani joko käymällä yrityksissä tai lähetän hyvän kirjeen. Nyt tosin olen pääduunistani pakkolomalla ja sen vuoksi etsiskelen pikku keikkoja aikani kuluksi näin netin kautta, mutta kuten sanoit, ei täältä löydy.
Seurailen näitä ilmoituksia jonkunverran, olen myös satunnaisia töitä teettänyt täällä töitä hakevilla.
En kuitenkaan täällä rupea töitä tarjoamaan, kun vastauksia voi olla ruuhkaksi asti.
Töitä hakevien tulisi ymmärtää laittaa ilmoitukseen millä paikkakunnilla voi työskennellä sekä esim sp.
osoite mihin ottaa yhteyttä. Nämä tiedot on ainakin minulle edellytys että otan yhteyttä.
Töitä on ja tekijöitä on, ne pitää vaan saada törmäilemään toisiinsa.
yks syy,miks harva laittaa tänne sp-osoitteen tai puh.numeron on se .ett täällä käy niin monenlaisia ihmisiä.myös niitä"häiriintyneitä".kukapa sellaista haluaisi kiusakseen?