Kuka nainen haluasi lähteä loppu elämäksi matkustaan ? ei päämäärää ,myydä kaikki pois ja elää ja matkustaa maailman ääriin ilman aikaa ja omaisuutta ,1 reppu pitää riittää ja ruoka ei ole sinulle tärkeää ,voit olla syömättäkin jos aitiolla saarella hillutaan ,syödään mitä löytyy ja ei kire pois jos paratiisi paikka =) ..Vapaa ehtois työssäkin voidaan olla välillä jos sopivasti niin löytyy ,siellä yleensä ruoka ja maja on palkkana ,kokemusta on =) ..Et ikävöi sukulaisia ja varsinkaan Suomea ,eletään kerran ja nyt pitää lähtä jos aiot lähtä ,ota ihmeessä yhteyttä .Olen lähellä 40 oleva fiksu,komeaksikin haukuttu mukava mies etelä Suomesta ....t. Kuningas matkustaja =)
Maailman ääriin
Kuningas matkustaja
6564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja jos patjan alata löytyy vain herne? Ja kaikki mikä tulee katoaa samantie kuin valuva hiekka sormien välistä. Kun paratiisisaarella alkaa olla tylsää uidaanko seuraavalle? Ja kun löytää täydellisen rihkaman miten ilman sitä pystyy elää?
Tiedätkö rehellisesti, olen haaveilut sellaisesta vapaudesta. Ei omistaa yhtään mitään, eikä olla velvollinen tekemään mitään. Mennä sinne minne jalat vie. Ainoa mikä on mut täällä Suomessa pitänyt on omaiset ja pelko siitä, että mitä jos sitten haluaakin takaisin ja se ei enään onnistu.
Maailmalla on elämä, siellä autiolla saarella. että tahtoisin vaan lähteä!
Ehkä sitten kun olen 40 lähden.
Kaikki on myyty ja lippu taskussa ja eikun menoksi ,ei ollut rohkeaa lähtijää ,goodbye Suomi ja Ruotsikin =)
Varsin lapsellisia haihatteluja vielä tuon ikäisellä. Tuolla elämänkokemuksellasi et jaksa olla pois kahta viikkoakaan. Sitten tuleekin jo äitiä ikävä.
pois muutaman vuoden ja kyllä kannatti. Eipähän tarvi surra tekemättä jättämisiä. Lähtisin edelleenkin jos olisin nuorempi.
hieno juttu että uskaltaa lähteä ja vielä toteuttaa tollasen jutun ja kattelee maailmaa!! ei toki lapsellista oo niin kuin eräs mainihtikin...se vaan on sulle katellinen!! itselläni on tullut kanssa samanlaisia ajatuksia...vaan rohkeutta ei ole viellä riittänyt
Joko Suomesa on lumet sulanu =) ?..Huh hellettä ..