VIISUMI

Hei tietääkö kukaan miten tarkkoja ovat Thaimaassa tästä 30pv turistiviisumista? Lennot varattu ja huomasin että lomapäiviä on 31. Ei kai yhdestä päivästä mitään sakkoja ynm. saa?
7248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

viime vuonna.Passin tarkastaja sanoi mai pen rai , normaalisti sakko tulee 5000 thb / vrk taisi sanoa.

Äänestä
  • Immigraatiossa on lappu akkunassa, että 500 / päivä, itsellä meni 8 yli, eivät sakottaneet. Talvilinnut kertoo, että on ihan sällistä kiinni, joku oli saanut 6 kk Non Grataa, vaikka maksoi sakot.

    Äänestä

  • HäkkisenAnja kirjoitti:

    Immigraatiossa on lappu akkunassa, että 500 / päivä, itsellä meni 8 yli, eivät sakottaneet. Talvilinnut kertoo, että on ihan sällistä kiinni, joku oli saanut 6 kk Non Grataa, vaikka maksoi sakot.

    tuli vahingossa liikaa......

    Äänestä

  • näin kävi.. kirjoitti:

    tuli vahingossa liikaa......

    ok, no hyvä että eivät siis kuitenkaan miljoonia veloita.

    kiitos teille vastauksista nyt uskaltaa ihan turvallisin mielin lähteä :)

    Äänestä

  • Thaimaahan kirjoitti:

    ok, no hyvä että eivät siis kuitenkaan miljoonia veloita.

    kiitos teille vastauksista nyt uskaltaa ihan turvallisin mielin lähteä :)

    Niin jos vaan pääsee lentokoneeseen... Nimittäin check innissä voivat ihan täällä Suomen päässä olla tarkkoina, jos ei ole viisumia ja matka-aikaa tulee yli 30 vrk - eivät ehkä päästä koneeseen lainkaan!? tosin ehkä tuo 1 vrk ei vielä ole kriittistä, mutta sinuna tarkistaisin asian.

    Äänestä

En usko että ongelmia. jos päivän yli ei maksua.Kaksi päivää yli,maksat 1000 bath.Jos enemmän päiviä maksat 500 bath/pvä.Suomen päässä ei hätää,voithan käydä leimaamassa passin esim.Laosissa.

Äänestä

Kukaan ei voi tietää mitä Thaimaassa tulee noita säännöksiä yht`´äkkiä, mut päivän, pari ylityspäivää ei haittaa tänään ?. Kuka tietää huomenna, mut tietääkseni ei 1.n päivän maksavan mitään, toinen saattaa olla 500baht. Ja sen jälkeen ???

Laitoin tänään vastauksen tonne yhteen juttuun
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8868042/43033013

Kyllä sulla hyvin menee kunhan et sotkeudu ??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Thaimaahan kirjoitti:

Hei tietääkö kukaan miten tarkkoja ovat Thaimaassa tästä 30pv turistiviisumista? Lennot varattu ja huomasin että lomapäiviä on 31. Ei kai yhdestä päivästä mitään sakkoja ynm. saa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu