Suojautuminen

Vinkkejä ei-toivotuilta ihmisenergioilta suojautumiseen.

http://www.psipog.net/articles.php?cat=202
5394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kiitos oikein paljon hyvästä linkistä.
Tuli tarpeeseen!

Äänestä

En todellakaan ymmärrä englantia valitettavasti.
Olen maalta, ja mullon maalaasen luonto. Ja ikäkin on sitä luokkaa että pitäiskö vai ei pitäis , ymmärtää enkkua.
Elämää kuitenkin ymmärrän kenties...

Äänestä

Kilpi on energiaa, jonka voi imeä kuiviin, ilman että sen ylläpitäjä sitä edes huomaa. Vasta otettaessa kilpi takaisin, pois päältä, iskee väsymys.

Äänestä
  • Kuka tai Mikä sen kuivuttaa?

    Äänestä

  • Eri mieltä saa toki olla,mutta ainakin hlö.koht. kokemukseni mukaan "kilpiä" ei voi "imeä kuiviin" niinkuin väität. Olen omassa PSI-porukassani tuonut kyseisen ajatuksen esiin,ja (ei edes 10 sekunnin) pohdinnan jälkeen tulimme siihen tulokseen että HYVIN tehtyä kilpeä ei voi lävistää eikä muutenkaan huödyntää. Eräs vanha ystäväni on ns. psi-vamppyyri.ja kun kysyin hänen mielipidettään,hän ehdotti että kokeilisimme mitä käy kun koko elämänsä psi-vamppyyrinä ollut henkilö yrittää hyödyntää kolme ja puoli vuotta psioniikkaa aktiivisesti harjoittaneen/harjoitelleen henkilön suojaa.
    Tuloksena oli että ystäväni ei saanut imettyä minusta mitään energiaa. Kyseisen suojan pystyttämiseen meni aikaa n. 20 sekuntia,ja visualisoinnin ja energian ohjaamisen avulla sain siitä (ainakin ystävlleni) läpäisemättömän. Tosin täytynee mainita että kun alunperin aloin kehittämään psyykkisiä kykyjäni,oli aivan ensimmäinen kehityskohteeni nimenomaan suojautuminen,sillä tiesin asuvani alueella jossa lähes kaikki sensitiivit saivat lähes samanlaisia oireita.

    Mielestäni ajatus siitä että joku voisi "imeä kuiviin" jonkun suojan on naurettava,sillä koko suojautumisen idea on luoda itsensä (ja miksipä ei jonkun muunkin) ympärille "kupla"/"kenttä" energiaa,jota kukaan ei voi lävistää tai muuten hyödyntää. Itse huomaan välittömästi jos joku edes kohdistaa energioitaan suojaani kohti,joten minun on vaikea ymmärtää kommenttiasi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vinqisti kirjoitti:

Vinkkejä ei-toivotuilta ihmisenergioilta suojautumiseen.

http://www.psipog.net/articles.php?cat=202

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu